Читаєте зараз
Українські мікропідприємці можуть отримати до €4 000: що за програма

Українські мікропідприємці можуть отримати до €4 000: що за програма

Ilona Kivva
Автор:
  • Німеччина та ЄС профінансували сотні грантів для українських підприємців. Перевіряти заявників буде Ощадбанк.
  • Мета проєкту — підтримка безперервної роботи та відновлення переміщеного бізнесу.
  • Прийом заявок стартує 1 липня 2023 року. Гранти видаватимуть до січня-2024.

Гроші перерахують у форматі безповоротних виплат на закупівлю техніки, транспортні виплати чи у якості оборотних коштів. Претендувати на допомогу можуть представники малого та мікробізнесу, але є додаткові умови. 

Заборона розповідає про грошову допомогу у рамках EU4Business. 


Безповоротні гранти від ЄС і Німеччини: як податися

Німецьке товариство міжнародного співробітництва GIZ та Фонд розвитку підприємства запустили грантову програму у рамках ініціативи ЄС EU4Business. Реалізацією займається Ощадбанк.

Основна мета програми — забезпечення безперервності діяльності та відновлення переміщеного малого та мікробізнесу. Тож гроші видаватимуть на негайні витрати, наприклад, заміну пошкодженого обладнання, переїзд/повернення або на потребу в оборотних коштах.

Допомога відбуватиметься у форматі безповоротних виплат. Загалом можна отримати до €4 000, однак точну суму визначатиме спеціальна комісія індивідуально у кожному випадку.

Читати більше новин в Telegram

Претендувати на такі гранти може три групи підприємців:

  • мікробізнес в найбільш постраждалих регіонах, а саме: Миколаївській, Дніпропетровській, Запорізькій, Харківській, Донецькій, Київській, Чернігівській, Сумській, Луганській та Херсонській областях;
  • підприємства, які повернулися на деокуповані території Київської, Чернігівської, Харківської, Херсонської, Донецької та Сумської або інших областей (враховуватимуть усі, що будуть деокуповані на момент подачі заявок);
Частина карти України (на скріншоті обрізані частина української АР Крим та кілька міст у Луганській області), на якій виділені області, підприємства з яких можуть податися на гранти від Німеччини і ЄС. Скріншот: Google Maps

  • компанії, важливі для забезпечення основними товарами та послугами в усіх підконтрольних областях.

Потрібно заповнити заявку. Зробити це можна буде після старту — з 1 липня 2023 року через портал Дія. Загалом відберуть 750 підприємств. Гранти видаватимуть поступово впродовж пів року, тож точних термінів розгляду заявок немає: можна потрапити на розгляд у будь-який місяць впродовж цього часу.

«Роль Ощадбанку в проєкті полягатиме в перевірці ділової репутації заявників на отримання грантів, відкритті рахунків для виплати грантової допомоги та контролі цільового використання отриманих коштів», — пояснили у банківській установі.

За більш детально інформацією та роз’ясненнями можна звертатися на гарячу лінію за телефоном: 0 800 219 800.

Раніше Заборона розповідала про програму стажування у США для українських підприємців. Серед вимог — досвід роботи й бажання розвиватись у сфері інновацій.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій