В Індонезії саджатимуть за секс, аборт, критику влади та чорну магію
- Парламент країни майже 80 років готує зміни у кримінальний кодекс.
- Оновлений документ міститиме цензуру та регулюватиме норми моралі.
- Вперше правовий акт намагалися ухвалити у 2019 років, але в країні спалахнули масштабні протести.
У кримінальний кодекс Індонезії додадуть дискримінаційну заборону. Так, статеві стосунки між неодруженою парою каратимуть роком позбавлення волі. Такий же термін загрожує за спільне проживання без узаконення стосунків.
Заборона розповідає про новий кримінальний кодекс країни.
Образа президента і незаміжнє життя: новий кримінальний кодекс Індонезії
В країні з 1945 року, після проголошення незалежності від Нідерландів, готували впровадження нових статей до кодексу, пише The Guardian.
У листопаді 2022 року документ нарешті завершили, тож до 2023 року відбудеться голосування. Однак, за даними інсайдерів, це буде чистою формальністю — акт мають ухвалити.
Новий кримінальний кодекс включає низку ключових змін:
Читати більше новин в Telegram- заборону на образи президента та держустанов;
- покарання за погляди, що суперечать державній ідеології;
- заборону на сексуальні стосунки чи спільне проживання пари поза шлюбом;
- криміналізація абортів;
- заборона чорної магії.
За образливі висловлювання про органи влади загрожує до трьох років за ґратами, але повідомити про злочин може тільки президент. Позашлюбний секс чи спільне життя без одруження каратимуться одним роком позбавлення волі. Заявити про правопорушення зможуть тільки близькі родичі правопорушників, йдеться у документі, який потрапив у розпорядження Reuters.
«Індонезія найбільш густонаселена нація у світі з мусульманською більшістю. Країна має сотні нормативних актів на місцевому рівні, які дискримінують жінок, релігійні меншини і ЛГБТК+ людей. Зміни до кодексу стануть ще новим великим ударом для індонезійської демократії», — вважає представник міжнародної правозахисної організації Human Rights Watch Андреас Харсоно.
Кодекс у трохи іншій редакції вже намагалися ухвалити у 2019 році, але у країні спалахнули масові протести. Десятки тисяч людей виходили на демонстрації проти регулювання моралі й свободи слова.
Відтоді у документ внесли зміни, але мінімальні. Зокрема,
додали положення, яке дозволяє замінити смертну кару на довічне ув’язнення після 10 років хорошої поведінки. Раніше такий вирок не підлягав перегляду. Аборти дозволили, але тільки у випадку зґвалтування.
Раніше Заборона розповідала про революційне рішення уряду Сінгапуру скасувати заборону на одностатевий секс. Дискримінаційному закону вже понад сто років: він бере свій початок ще з часів Британської імперії.
Читати більше новин в Telegram