'
Читаєте зараз
В Ісландії втретє з грудня-2023 прокинувся потужний вулкан: заворожуючі кадри

В Ісландії втретє з грудня-2023 прокинувся потужний вулкан: заворожуючі кадри

Ilona Kivva
Автор:

Вулкан на південно-західному півострові Рейк’янес вивергся втретє з грудня 2023 року, піднявши стовп лави на висоту 80 метрів. Інтенсивний землетрус мешканці відчули близько 5:30 ранку, а сам різке виверження почалось приблизно через 30 хвилин, пише Reuters.

Утворилась еруптивна тріщина 3 км у довжину. Спалах трапився в тому ж місці, що й попереднє виверження 18 грудня. Один з найбільших туристичних об’єктів Ісландії, курорт Блакитна лагуна, довелось евакуювати через надзвичайну подію. На відео, знятих очевидцями, видно яскраво-помаранчеві фонтани розплавленого каменю, які б’ють з тріщин у землі на тлі все ще темного нічного неба.

Такі тріщинні виверження називають спалахами Рейк’янес, вони не рідкість для острівної держави. Вони зазвичай не призводять до великих вибухів або значного утворення попелу, розсіяного в стратосфері.

Ісландія може похвалитися більш ніж 30 діючими вулканами. Це робить країну основним місцем для вулканічного туризму, який приваблює тисячі шукачів гострих відчуттів.

Під час попереднього виверження розпечена лава знищила три будинки в Гріндавіку і пошкодила трубопроводи електро- і теплопостачання.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій