Читаєте зараз
В Іспанії запровадять нестандартний спосіб боротися з курінням

В Іспанії запровадять нестандартний спосіб боротися з курінням

Ilona Kivva
Автор:
  • Євросоюз у 2021 році ухвалив директиву, якою зобов’язав країни-членкині зменшити кількість довгорозкладних відходів, серед яких сигаретні недопалки.
  • В Іспанії середня кількість курців у 2022 році майже на 4% перевищувала загальний показник у інших європейських державах.
  • Сигарети є однією із найпоширеніших форм сміття та найбільшим забрудником океанів.

В Іспанії виробників сигарет зобов’язали проводити інформаційні заходи, аби навчити їх не викидати недопалки на вулицях. Вартість прибирання та переробки недопалків також перекладуть на компанії. Це має вдвічі збільшити ціну на сигарети і знизити кількість курців.

Заборона розповідає про незвичний закон, ухвалений у європейській країні.


Виробники тютюну платитимуть за прибирання недопалків

Парламент Іспанії ухвалив закон, покликаний зменшити кількість відходів та підвищити їх переробку. Він набуває чинності 6 січня 2022 року, пише The Guardian.

Документ було розроблено у рамках директиви Європейського Cоюзу щодо зменшення кількості пластику. Зокрема, закон передбачає зменшення його кількості в упаковках харчових продуктів, а також низку заборон:

  • на одноразові пластикові столові прилади та тарілки;
  • ватні палички;
  • пінополістирольні стаканчики;
  • пластикові соломинки.

Тютюнові компанії також зобов’яжуть сплачувати рахунки за прибирання сигаретних недопалків.

Читати більше новин в Telegram

Недопалки є однією з найпоширеніших форм сміття. За даними природоохоронної організації Ocean Conservancy, ними світовий океан забруднений навіть більше, ніж пластиковими пляшками та пакетами. На розкладання такого сміття потрібно близько 10 років, а у процесі виділяються токсичні речовини, такі як миш’як і свинець.

«Відповідно до закону, виробники сигарет також проводитимуть інформаційні кампанії, щоб навчити населення не викидати сигаретні недопалки на вулицях. При цьому залишається незрозумілим, як буде реалізовано очищення вулиць та скільки це буде коштувати», — зазначили у виданні.

Передбачається, що тютюнові компанії перекладуть витрати на споживача, що потенційно має зменшити кількість курців у країні. Зокрема, уряд Каталонії запропонував, аби виробники сплачували по €0.20 євро за один недопалок. У такому разі вони теоретично додадуть по €4 до середньої ціни в €5 за пачку сигарет, тобто вартість зросте майже вдвічі. Схему у 2023 році має розглянути та ухвалити уряд країни.

Боротьба з курінням в Іспанії: які заборони діють

Станом на 2022 рік у Іспанії палили близько 22% жителів, серед яких 16.4% жінок і 23.3% чоловіків. Для порівняння, середній показник по ЄС за цей же рік становить 18.4%, пише Firstpost.

При цьому серед курців в країні, як свідчать показники за 2019 рік, близько 21% підлітків 15-16 років. Тож уряд вживає заходів, аби зменшити ці показники.

Так, Іспанія була першою європейською країною, яка повністю заборонила куріння у громадських закладах, транспорті та на робочих місцях. У 2021 році було заборонено палити на 525 пляжах, а це близько 17.5% від загальної кількості в країні. Зокрема, у Барселоні не дозволено курити на жодному міському пляжі.

Раніше Заборона розповідала про новаційний закон про куріння, ухвалений у Новій Зеландії. Уряд країни заборонив палити наступним поколінням.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій