Читаєте зараз
В Італії хакер втрутився у Zoom-конференцію сенаторів з Нобелівським лауреатом. І показав їм хентай-порно

В Італії хакер втрутився у Zoom-конференцію сенаторів з Нобелівським лауреатом. І показав їм хентай-порно

Markiian Oliiarnyk
Final Fantasy VII
  • В Італії хакер зірвав онлайн-захід за участю сенаторів та Нобелівського лауреата і показав їм хентай-порно.
  • На відео фігурували персонажі відомих ігор — Тіфа Локгарт з Final Fantasy VII та Сян Лін з Genshin Impact.
  • Розповідаємо про новий різновид кібервандалізму — Zoombombing.

В Італії невідомий хакер проник на онлайнзахід, організований італійськими сенаторами. Він захопив контроль над конференцією й увімкнув на весь екран кілька порнороликів з анімаційними персонажами. На першому відео була сцена сексу з Тіфою Локгарт з Final Fantasy VII, а на другому — з Сян Лін з Genshin Impact. Це далеко не перший випадок, коли хакери зривають події у такий спосіб.

Заборона розповідає про інцидент, який стався під час Zoom-конференції за участю італійських високопосадовців, та про зумбомбінг.


Хакер показав італійським сенаторам хентай

17 січня 2022 року невідомий хакер увірвався в онлайнзахід, організований сенатом Італії, і показав усім присутнім 3D-хентай з персонажами популярних відеоігор, пише Vice.

На заході, який проводився через платформу для онлайн-конференцій Zoom, були присутні сенатори, представники політичної партії «Рух п’яти зірок», експерти з економіки, соціології, інформаційних технологій, комунікацій, а також фізик Джорджіо Парізі, який у 2021 році здобув Нобелівську премію з фізики.

У відеодзвінок зловмисник проник під іменем Алекса Спенса й перервав доповідь одного з присутніх, пише The Gamer. Захопивши контроль над відеоконференцією, хакер увімкнув 3D-хентай-порно з популярним персонажем гри Final Fantasy VII Тіфою Локгарт. 

Через кілька секунд, коли присутні зрозуміли, що відбувається, технічна команда спробувала відновити контроль над відеодзвінком. «У дзвінок проникла людина — я перепрошую. Чи може хтось мені, будь ласка, допомогти вигнати цю людину», – цитує Vice одного з організаторів заходу.

Перш ніж технічна команда змогла викинути Алекса Спенса із Zoom-дзвінка, хакер встиг увімкнути ще одне хентай-відео. Цього разу за участю персонажа гри Genshin Impact Сян Лін.

За словами італійської сенаторки Марії Лаури Мантовані, за фактом цього інциденту було складено заяву у поліцію. Уривок з онлайн-заходу можна подивитися тут (18+).

Zoombombing: що це таке

Це далеко не перший раз, коли зловмисники у такий зривають важливі онлайнзаходи. З поширенням пандемії коронавірусу платформи зв’язку на кшталт Zoom стали дуже популярними й використовуються не лише приватними, а й державними інституціями для ведення своїх справ. Значного поширення набули специфічні форми кібервандалізму, пов’язані з втручанням у ділові відеоконференції. Цей процес навіть отримав назву — Zoom-бомбардування (Zoombombing). 

Як правило, хакери проникають у Zoom-дзвінок, захоплюють екран адміністратора й часто відтворюють непристойні та образливі матеріали. Наприклад, у серпні 2020 року хакери увімкнули порно під час засідання суду над чоловіком, який зламав Twitter-акаунти кількох знаменитостей.

Зазвичай впіймати таких зловмисників фактично неможливо, оскільки зазвичай вони перебувають в різних країнах зі своїми жертвами.

Раніше Заборона розповідала про те, як у Євросоюзі взялися перевіряти власні системи кібербезпеки після потужної хакерської атаки на урядові сайти України 14 січня 2022 року.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій

Нагору