'
Читаєте зараз
В Ізраїлі винайшли альтернативу захисним маскам. Ще й значно ефективнішу для грипу

В Ізраїлі винайшли альтернативу захисним маскам. Ще й значно ефективнішу для грипу

Ilona Kivva
Автор:
  • Тканинні маски знижують потенційну кількість захворювань на грип та коронавірус у середньому на 53%.
  • Вчені зібрали багаторазовий пристрій, що має набагато більшу ефективність при захисті від вірусів.
  • Прилад зможе зупиняти краплі COVID-19, а також MERS та грипу різних типів.

Ізраїльські вчені винайшли гаджет, який може повністю замінити захисні маски. Він багаторазовий і працює за принципом невидимого щита, який не підпускає віруси до людини або навпаки — знищує поширювані нею хвороботворні часточки.

Заборона розповідає про новаційну розробку.


Повітряний щит: що вигадали науковці

Компанія Wisdome Wearables спроєктувала пристрій, який створює повітряний екран навколо органів дихання людини для захисту від вірусів, пише The Times of Israel.

Гаджет живиться від батареї, яку можна підзаряджати, а кріпиться до головних уборів, наприклад, кепки чи капелюха. Він працює як потужний вентилятор: випускає перед обличчям повітряний потік зі швидкістю 30 км/годину.

Прототип вже пройшов випробування. Їх проводили з використанням частинок різного розміру, подібних до мікрокрапель рідини, які містять у собі віруси. Експеримент моделював дві ситуації: якщо кашляє чи чхає сам власник пристрою або хтось в метрі від нього. Таку відстань обрали, бо вона є найбільш вірогідною для зараження без прямого контакту з хворим.

Читати більше новин в Telegram
Пристрій, винайдений вченими Техніон-Ізраїльського технологічного інституту, який кріпиться на капелюх і забезпечує повітряний екран для захисту від вірусів. Фото: Wisdom Wearables

«Ми спробували кількісно визначити, скільки крапель все ще досягає обличчя. Результати показали, що повітряний екран забезпечує високий захист, який навіть перевершує захист від масок», — розказав один із керівників дослідження професор Моше Шохам.

Так, було зупинено:

  • близько 62% крапель, що летіли до людини, яка носить пристрій;
  • 99% часточок, що поширював носій пристрою.

Такі результати перевершили очікування вчених, тому компанія планує випустити першу партію пристроїв у продаж до кінця весни 2023 року.

«Він виконує дві функції. По-перше, фільтрує повітря, що підвищує гігієну для людини, яка його носить. По-друге, повітряний екран блокує краплі та аерозолі, які переносять вірус. Це гарне рішення, враховуючи, що звичайні маски дуже незручні для багатьох. Пристрій зможе зупиняти краплі коронавірусу, а також допоможе проти MERS, грипу та інших. Ми очікуємо, що наш пристрій буде доступним і ефективним», — резюмував Моше Шохам.

Раніше Заборона розповідала про 10 найпоширеніших міфів про коронавірусну хворобу та про докази від науковців, які їх спростовують.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій