В Китаї не встигають спалювати тіла. Черговий вірус вразить кожного 10-го жителя Землі
- Китайський варіант коронавірусу у грудні 2022 року набрав масштабів 2020 пандемії. Лікарні материкової частини країни переповнені, крематорії працюють 24\7.
- Пекін раніше ввів політику нульової боротьби з COVID-19. Але новий вірус виявився занадто заразним.
- Підхопити хворобу можуть близько 10% населення Землі.
Черговий штам ковіду в грудні 2022 року набрав в Китаї масштабів, які ми бачили напочатку пандемії зо три роки. Поважні епідеміологи в один голос кажуть про дежавю: хворих так багато, що лікарні просто припиняють приймати нових пацієнтів; сотні загиблих — ритуальні контори вдвічі підняли ціни на послуги. Хвороба загрожує й країнам, які експортують ліки та антивірусні препарати з Китаю: фармацевтична промисловість працюватиме виключно на внутрішній ринок.
Заборона розповідає про катастрофічну ситуацію в одній з найбільших економік світу.
Страшніше за омікрон: Пекін повідомив про хвилю ковіду
Вірус поширюється в Китаї швидше, ніж омікрон в інших країнах. Минулої зими кількість випадків у США подвоювалася приблизно кожні три дні. Тепер час подвоєння проходить за години. Чиновники охорони здоров’я Китаю кажуть, що, ймовірно, 800 мільйонів людей можуть бути інфіковані коронавірусом протягом наступних кількох місяців. І кілька моделей передбачають, що півмільйона людей можуть померти, можливо, більше, пише NPR.
«Хвиля COVID насправді може заразити близько 60% населення. Це означає, що близько 10% населення планети може заразитися протягом наступних 90 днів», — каже Сі Чень, який є глобальним дослідником охорони здоров’я в Єльському університеті та експертом із системи охорони здоров’я Китаю.
Після зняття обмежень лікарні в Китаї повністю переповнені. Ймовірні мільйони смертей. Це лише початок. Те, що відбувається в Китаї, не залишається в Китаї — Ухань був нашим уроком три роки тому. Тож не варто думати, що глобальні наслідки цієї хвилі (2022-2023 років) будуть малими», — написав професор Гарварда, хелз-економіст та епідеміолог Ерік Фейгл-Дін.
Читати більше новин в TelegramЯк передається коронавірус
Наразі в Китаї є кілька дуже трансмісивних варіантів омікрону, які поширюються по всій країні, включно з одним під назвою BF.7 .
Для оцінки передачі вірусу вчені часто використовують параметр, який називається репродуктивним числом або числом R. По суті, воно каже, скільки в середньому людей інфікує одна хвора людина. Так, наприклад, на початку пандемії COVID число R було приблизно 2 або 3. Тобто кожна людина поширювала вірус в середньому на 2-3 людини. Під час сплеску омікрону в США взику 2021-2022 число R підскочило приблизно до 10 або 11.
Вчені з Національної комісії охорони здоров’я Китаю підрахували, що під час цього сплеску число R в Китаї наразі становить колосальне значення 16.
«Навіть якщо вдасться трохи уповільнити вірус, він все одно подвоїться дуже-дуже швидко. Тому лікарні будуть відчувати тиск, можливо, до кінця цього місяця», — каже епідеміолог Бен Коулінг з Університету Гонконгу.
Причина в тому, що населення має дуже низький імунітет до вірусу, оскільки переважна більшість людей ніколи не були інфіковані через тотальні карантини та обмеження. Тож Китай запобіг зараженню більшості людей варіантами, які з’явилися до омікрон. Але це означає, що зараз майже всі 1.4 мільярда людей сприйнятливі до інфекції.
Вакцини рятують від ковід
Близько 90% населення старше 18 років були щеплені двома дозами китайської вакцини. Цей курс забезпечує хороший захист від важких захворювань, але не захищає від інфекції. Дорослим старше 60 років потрібно зробити три щеплення, але лише близько 50% людей похилого віку отримали цю третю щеплення, повідомляє NPR. І це залишає близько 11 мільйонів людей під високим ризиком госпіталізації та смерті.
Ритуальні служби вже не справляються, хоча похоронні будинки працюють 24\7 та спалюють по 300 людей на добу. У ритуальних службах, викликаних раптовим збільшенням кількості смертей, пов’язаних з епідемією. Інсайдери в Пекіні розповіли Мін Пао, що Лікарняні морги в Пекіні наразі переповнені, з «двома тілами в одному відділенні», трупи, складають на підлозі.
Раніше Заборона розповідала про ковідні протести, які охопили найбільші міста Китаю через невдалу політику нульової боротьби із Covid.
Читати більше новин в Telegram