'
Читаєте зараз
Вкрай схожий на COVID-19: у Китаї виявили новий вірус, який передається від тварин

Вкрай схожий на COVID-19: у Китаї виявили новий вірус, який передається від тварин

Ilona Kivva
Автор:
  • Науковці відкрили вірус LayV, який передається від тварин до людей.
  • Він належить до геніпавірусів, які є маловивченими, тому спрогнозувати, яку несе нова хвороба загрозу людям, поки не можуть.
  • Випадків передачі вірусу від людини до людини поки не були зафіксовані.

У східній частині Китаю вчені-вірусологи виявили у 35 пацієнтів абсолютно новий вірус. Його симптоми дуже схожі на COVID-19: кашель, температура та втома. Природними його переносниками є дрібні ссавці на кшталт кажанів.

Заборона розповідає про зафіксований науковцями вірус.


Вірус LayV: які симптоми

Вчені вперше виявили LayV під час спостереження за пацієнтами з лихоманкою у східному Китаї. Науковці встановили, що Лан’я належить до геніпавірусів з категорії зоонозних, які можуть переходити від тварин до людей, пише BBC.

Деякі зоонозні віруси можуть бути потенційно смертельними для людини. До них відносяться вірус Nipah, спалахи якого фіксувалися в Азії (проти нього немає ліків), і вірус Hendra, який вперше виявили у коней в Австралії. До зоонозних вірусів належить також коронавірус. Утім, геніпавіруси мало вивчені. Їх природними носіями вважаються дрібні ссавці, зокрема плодові кажани та землерийки.

Провінції Шаньдун і Хенань у Китаї. Фото: скриншот Google Map

Читати більше новин в Telegram

Всі симптоми, притаманні хворобі, поки не з’ясували, але в інфікованих спостерігалися кашель, постійна втома та підвищення температури. Вважається, що вони заразилися вірусом від тварин, адже доказів того, що Лан’я може передаватись між людьми, поки немає. Науковці вважають, що хворобу інфіковані найімовірніше підхопили від землерийок: саме вони є головними носіями. Так, у 27% з 262 протестованих тваринок з регіонів, де захворіли люди, цей вірус був присутній. Також тестування показало його присутність в організмах близько 5% собак і 2% кіз.

Випадки зараження вірусом серед людей не призвели до серйозних наслідків для здоров’я, тому приводів для тривожності поки не викликають, каже один із дослідників Ван Лінфа з медичної школи Duke-NUS у Сінгапурі. Водночас він переконаний, що медикам варто бути напоготові, оскільки багато вірусів, які існують у природі, мають непередбачувані результати, коли потрапляють у людський організм.

«Схоже, що зараз геніпавірус LayV обмежений кількома провінціями Китаю. Але якщо його вивчати предметніше, ми можемо виявити, що він набагато поширеніший», — зазначив інфекціоніст і професор Медичної школи університету Вандербільта Вільям Шаффнер. 

Раніше Заборона розповідала про смертельно небезпечну хворобу Марбург. Вона є вкрай заразною, а за способом передачі подібна до коронавірусу.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій