В Китаї схвалили нові таблетки від коронавірусу: чи є подібні ліки в Україні
- Одними з найефективніших ліків проти ковіду є комплексні препарати, що складаються з речовин, які блокують розмноження вірусу.
- У Китаї схвалено 10 вітчизняних препаратів, але тільки Xiannuoxin та VV116 діють на фермент, що забезпечує реплікацію.
- Найбільш дієвим методом профілактики COVID-19 залишається своєчасна вакцинація.
В Китаї схвалили перші пігулки від коронавірусної хвороби, які діють на спосіб розмноження вірусу. За таким же принципом працюють американські препарати Молнупіравір та Паксловід, які ще з початку 2022 року було дозволено використовувати в Україні.
Заборона розповідає про китайські та американські препарати від COVID-19 та різницю між ними.
Xiannuoxin і VV116: що за препарати
Уряд Китайської народної республіки 29 січня 2023 року додав до списку препаратів, які можна використовувати для лікування коронавірусної інфекції, два нові засоби, пише Reuters.
Це пероральні ліки, розроблені вітчизняними фармацевтичними компаніями:
- Simcere Pharmaceutical Group — препарат Xiannuoxin;
- Shanghai Junshi Biosciences Co Ltd — VV116.
Їх призначатимуть дорослим пацієнтам з легкими та помірними симптомами хвороби. Фірми-розробники заявляють, що вони мають таку ж дію і результативність, як і Paxlovid — таблетки від компанії Pfizer, які вважаються найефективнішими для лікування COVID-19.
Читати більше новин в TelegramXiannuoxin і VV116 є комбінованими лікарськими засобами, що складаються з маломолекулярного препарату проти SARS-CoV-2 і активної речовини ритонавіру. Вони націлені на зупинку протеази 3CL — це фермент, який розщеплює пептидний зв’язок між амінокислотами в білках. Він має вирішальне значення для розмноження вірусу. За таким же принципом працює Паксловід.
Для обох препаратів вже були проведені клінічні випробування ІІІ фази (на хворих). У випадку з Xiannuoxin частині пацієнтів давали плацебо, а решта отримувала ліки. Результати свідчать, що через п’ять днів після прийому препарату вірусне навантаження у пацієнтів знизилося на 96% у порівнянні з тими, хто приймав плацебо.
У випадку з VV116 пацієнтам давали цей препарат або Paxlovid, тобто без використання плацебо. Повне зникнення симптомів відбулося через сім днів прийому препарату, але відсоток учасників зі стійким клінічним одужанням був вищим у групі VV116, ніжу групі, яка приймала інші ліки.
Загалом у Китаї схвалено 10 вітчизняних препаратів від коронавірусу, але тільки Xiannuoxin та VV116 діють на протеазу 3CL.
Які препарати для лікування COVID-19 дозволені в Україні
Міністерство охорони здоров’я України станом на січень 2023 року схвалило близько 10 препаратів від коронавірусу, але тільки два з них можна використовувати для амбулаторного лікування, тобто не під наглядом лікарів.
Це Молнупіравір від фармкомпанії Merck Sharp & Dohme і Паксловід від Pfizer. Обидва види ліків випускаються у формі таблеток і призначені для уникнення погіршення стану та переходу захворювання із легкого ступеня тяжкості до середнього та важкого. Їх призначають в основному пацієнтам із груп ризику:
- з надмірною вагою;
- віком понад 60 років;
- з цукровим діабетом;
- з хворобами серця.
Лікарські засоби працюють однаково — вони блокують фермент, потрібний вірусу для відтворення генетичного коду — протеазу 3CL, тож фактично китайські Xiannuoxin та VV116 є аналогами цих американських ліків.
Раніше Заборона розповідала про велике дослідження, проведене американськими вченими, яке показало, що COVID-19 у сім разів збільшує ризик смертності для вагітних жінок.
Читати більше новин в Telegram