'
Читаєте зараз
В «ЛДНР» відбулись вибори. Світові лідери засудили ці дії на Донбасі

В «ЛДНР» відбулись вибори. Світові лідери засудили ці дії на Донбасі

Сергій Сурепін

11 листопада в «ЛДНР» стартували вибори глав республік і депутатів парламентів. Це сталося всупереч міжнародним попередженням. Ситуацію прокоментували президент Франції Емманюель Макрон і канцлерка Німеччини Анґела Меркель – вони засудили ці вибори. Про це повідомляє видання «Радіо Свобода».

Лідери країн виступили зі спільною заявою після зустрічі з президентом України Петром Порошенком у Парижі. Макрон і Меркель наголосили, що незаконні й нелегітимні вибори в окремих районах Донецької і Луганської областей суперечать духові мінських домовленостей і декларації очільників держав і урядів чотирьох держав нормандського формату, погодженої ними одночасно з Мінським комплексом заходів у лютому 2015 року.

Водночас Макрон і Меркель заявили, що проведення цих так званих виборів підриває територіальну цілісність і суверенітет України. Обидва керівники наголосили, що місцеві вибори в згаданих регіонах можуть відбуватися тільки відповідно до мінських домовленостей, і, отже, відповідно до стандартів ОБСЄ й законодавства України.

Наразі лідером у «ДНР» є Денис Пушилін, а в «ЛНР» – Леонід Пасічник. Саме про такі результати ще 9 листопада повідомив голова СБУ Василь Грицак, який заявив, що результати виборів у «ЛДНР» заздалегідь були підготовлені в Кремлі. Раніше Порошенко заявляв, що США і Європа введуть нові санкції проти Росії за дострокові вибори в «ЛДНР».

 

Читати більше новин в Telegram

Читайте також:

Кремль заздалегідь підготував результати виборів у «ЛДНР» — СБУ

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій