Читаєте зараз
В мережі попередили про аферу з 1000 гривень. Шахраї можуть вкрасти всі гроші з вашої приватної картки

В мережі попередили про аферу з 1000 гривень. Шахраї можуть вкрасти всі гроші з вашої приватної картки

Markiian Oliiarnyk
Мишоловка
  • Створено схему фішингу, що працює під видом єПідтримки.
  • Шахраї надсилають sms з посиланням начебто на сайт МОЗ. Але це не справжній сайт МОЗ.
  • Сліди аферистів знайшли в країні-агресорі.

Державна програма єПідтримка, що пропонує отримати винагороду за повне щеплення вакциною проти коронавірусу, вже встигла зацікавити шахраїв. Схема не нова: потенційна жертва отримує повідомлення з текстом, дуже схожим на правду, та посиланням. Далі треба заповнити поля з банківськими даними. Розраховані такі схеми на те, що люди елементарно не знають офіційних сайтів та правил фінансової безпеки.

Заборона детально розповідає про схему та коротко — про програму єПідтримка.

1000 грн від Зеленського: як шахраї можуть вкрасти всі ваші гроші

Одразу попереджаємо: на 1000 гривень у рамках державної програми єПідтримка ніхто в цій схемі не позіхає. Афера розрахована виключно на власну банківську картку. Шахраї діють, використовуючи психологію, копірайтинг та фінансову безграмотність.

Є кілька етапів схеми:

  1. Приходить повідомлення про те, що абоненту доступна виплата. Розрахунок на те, що людина не вивчила схему справжніх виплат й клюне на ключові слова: Covid-19, 1000 UAH, vyplata. Навіть перші символи адреси сайту співпадають з офіційною сторінкою МОЗ в інтернеті.
Скріншот повідомлення аферистів. Фото: @mkbodanu4

Ніби все збігається, але ні. Перша ознака фішингу — невірна адреса сайту.

Читати більше новин в Telegram
  1. «Друга ознака фішингу — вас просять ввести всі дані карточки, а не тільки її номер, для отримання переказу. Але всі дані — то для здійснення переказу», — розповів в мікроблозі Twitter користувач під ніком Мольфар.
  2. Аферисти нагло спрощують собі роботу, пропонуючи ще й вказати баланс на рахунку.
Скріншот сайту аферистів. Фото: @mkbodanu4
  1. «Від вас витягнуть ПІБ, номер телефону, дані карточки, стан рахунку і підтвердження 3DSecure. Якщо (і тільки якщо) підтвердження буде справжнім, то вам виб’є сторінку з помилкою платежу (це чітко видно в коді)», — прокоментував Мольфар.
Фото: @mkbodanu4

Перевірка доводить, що сайт, на якому аферисти роблять фішинг, має хостінг в компанії країни-агресора.

Фото: @mkbodanu4
Фото: @mkbodanu4

«Хоститься на москальському reg карпка ru. Реєстатор дані не сховав, і хоч все там липово-липове, та номер там то український. Тож це пацієнт Національної поліції України. Реєстратор скарг від третіх осіб неправоохоронних органів не приймає, то єдине, що тут можна зробити — поширювати інформацію, щоб люди не велись на такий класичний фішинг. Будьте уважні та обережні, перевіряйте все і недовіряйте всьому підозрілому в інтернеті», — звернувся Мольфар. Заборона приєднується до заклику.

Як отримати 1000 гривень за програмою єПідтримка

Перший етап державної програми з виплати винагороди за повну вакцинацію від коронавірусу є підтримка стартує з 19 грудня 2021 року й закінчується 29 грудня 2021 року. У цей період можна подати заявку та отримати виплату. Раніше 19 грудня можна тільки оформити спеціальну картку від кількох банків.

Подати заявку можна буде у додатку «Дія» у кілька кліків, якщо ви громадянин України віком від 18 років і у вас є зелений сертифікат у додатку «Дія» (сертифікат від сімейного лікаря не рахується).

Покрокова інструкція:

  • початку потрібно оформити спеціальну карту єПідтримка в одному з банків-партнерів;
  • завантажте «Дію» та авторизуйтесь;
  • переконайтеся, що у вас в додатку є зелений сертифікат. Важливо: сертифікат з порталу «Дія» або паперовий від сімейного лікаря не підходять. Отримати COVID-сертифікат у програмі зараз можна як з ID-картою, так і з паспортом-книжкою.
  • заходьте до розділу Послуги та клікайте на єПідтримка.
  • вибираєте для виплати картку єПідтримка та чекайте надходження грошей від Мінекономіки. Гроші мають зайти протягом 10 днів.

Раніше Заборона розповідала про те, як 21-річний мешканець Запоріжжя у розпал пандемії коронавірусу створив фальшиву Дію, а Мінцифри потім його взяло на роботу.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій