Читаєте зараз
В Німеччині запустили систему заохочення молоді до культури: де ще є подібне

В Німеччині запустили систему заохочення молоді до культури: де ще є подібне

Yevheniia Kostina
  • Уряд ФРН запустив програму, в рамках якої 18-річним нараховуватимуть спеціальні виплати на культурні заходи.
  • Важливо, що йдеться виключно про місцеві організації, а не про оплату Нетфлікса чи покупок на Амазоні.
  • В країнах ЄС така ініціатива не нова і користується популярністю.

Держави Європейського союзу впровадили кілька програм, які можуть заохотити підлітків ходити в музеї та театри. Виявилося, що там, де є свобода вибору, молодь обирає концерти або книги, але ніяк не історію.

Заборона розповідає про ініціативи в країнах ЄС для підживлення інтересу молоді до культури.


Kulturpass: куди можна витратити

З 14 червня в Німеччині почала працювати урядова програма розвитку та підтримки місцевої культури. Для цього з бюджету виділили 100 млн євро на орієнтовно 750 000 людей, повідомляє Deutsche Welle.

Брати участь у програмі можуть всі, кому у 2023 році виповниться 18 років і хто є резидентом Німеччини. Кожен учасник тримає по 200 євро після реєстрації у спеціальному застосунку KulturPass. Абонемент можна буде витратити на:

  • культурні заходи за власним вибором, включаючи відвідування музеїв, кіно, театру та концертів. 
  • фізичні об’єкти, такі як платівки та книги і навіть на музичні інструменти.

Є умова: гроші мають витрачатися локально, лише на німецькі послуги чи товари, які є зареєстрованими учасниками кампанії. Тобто оплатити підписку Spotify чи Netflix або купити щось на Amazon з цих виплат буде неможливо. 

Читати більше новин в Telegram

Наразі до проєкту долучилися понад 700 культурних заходів та організацій, реєстрація все ще відкрита.

Італія, Франція, Іспанія: де держава дає гроші на музеї

Однією із перших подібних програм у 2016 році запустила Італія: 18app пропонує 500 євро 18-річним підліткам. Після свого обрання у 2022 році прем’єр-міністр Джорджія Мелоні погрожувала закрити застосунок і натомість розподілити кошти, враховуючи заслуги та сімейний дохід. Зміни відклали до 2024 року, бо проєкт виявився занадто популярним.

У 2021 році 18-річним французам роздали 300-єврові ваучери на культурні заходи, платформи, музичні інструменти та книги. За даними The New York Times, 75% покупок становили книги, дві третини з яких —  японські комікси манга.

Іспанія запустила власну схему на суму 400 євро у 2022 році. Уряд спробував знайти компроміс, встановивши обмеження на те, скільки можна витратити на кожен тип послуг. Наприклад, лише 100 євро на фізичні об’єкти, а 200 євро — на квитки на живі події. Такий підхід, на думку влади, дав змогу в розумних межах контролювати куди витрачаються виплати.

Замість того, щоб роздавати кошти, у Великій Британії (не є країною ЄС) запровадили загальний безплатний вхід до національних музеїв. А у Бельгії вже давно пропонують безкоштовні квитки до музеїв для людей віком до 18 років і пільгові квитки для студентів до 26 років. 

Раніше Заборона розповідала про українську програму заохочення до вакцинації «єПідтримка», яка мала сприяти розвитку культурної сфери.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій