'
Читаєте зараз
В обігу з’явиться монета у €2 з текстом: «Слава Україні». Якою вона буде

В обігу з’явиться монета у €2 з текстом: «Слава Україні». Якою вона буде

Yevheniia Kostina
  • Національний банк Естонії вперше випустить монету зі словами, написаними іноземною мовою.
  • Дизайн розроблений біженкою з Харкова, яка тепер навчається в Естонській академії мистецтв.
  • Центробанки Литви та Латвії також планують випустити єврові монети, присвячені Україні.

Естонський банківський регулятор планує випустити в обіг монету номіналом у два євро, присвячену Україні та свободі. Карбування обігової монети зі спеціальним дизайном демонструє підтримку та солідарність, це є символічним посланням до всіх у Європі. Спочатку можна буде придбати монетну картку, а вже згодом в обіг потраплять близько 2 млн штук безпосередньо грошей.

Заборона розповідає про унікальну монету, розроблену біженкою з України.


€2 від Естонії: де та як купити

Монета зі спеціальним дизайном та написом Slava Ukraini має надійти в обіг до кінця цього року, а у продаж вже влітку. Дохід Eesti Pank передасть Національному банку України, йдеться у повідомленні естонського регулятора.

Eesti Pank спочатку планує випустити 40 000 монетних карт, але готовий збільшити кількість, якщо буде зростати попит. Ціна монетної карти буде визначена до її продажу. Центральні банки Латвії та Литви підтримують ідею вшанування боротьби України за свободу і також планують випустити євромонети.

Ескіз монети номіналом у 2 євро, присвяченої Україні

Зазвичай створення монети в два євро зі спеціальним дизайном займає більше 18 місяців, але в цьому випадку попередні роботи почалися в квітні, і центральний банк сподівається випустити 2 000 000 монет наприкінці цього або, максимум, на початку наступного року. Дизайн має бути затверджений Європейською комісією та країнами-членами Європейського Союзу.

Читати більше новин в Telegram

Дизайн монети розробила біженка з Харкова Дар’я Тітова, яка зараз навчається в Естонській академії мистецтв. Дизайнерка пояснила, що на монеті зображена дівчина як символ ніжності, яка захищає пташку в її руці. У дизайні також присутній колос пшениці.

Наглядова рада Нацбанку вирішила використати на монеті текст «Слава Україні» як символ незалежності та опору України. «Вперше монета, випущена Eesti Pank, має текст іноземною мовою, але це був надзвичайний випадок, і «Слава Україні» втілює потяг України до свободи», – сказав голова наглядової ради Март Лаар.

Раніше Заборона розповідала про законодавчі кроки Естонії щодо повернення територій, які вона втратила на користь Росії.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій