'
Читаєте зараз
В Північній Кореї голод. Помітно схуд навіть лідер Кім Чен Ин

В Північній Кореї голод. Помітно схуд навіть лідер Кім Чен Ин

Markiian Oliiarnyk
Кім Чен Ин
  • ЗМІ КНДР опублікували фото схудлого Кім Чен Ина.
  • У жовтні 2021 року Кім наказав жителям КНДР менше їсти.
  • Місцеві чиновники заявили, що й сам лідер голодує, при чому робить це заради країни.

Помітно схудлий лідер Північної Кореї Кім Чен Ин з’явився на публіці 29 грудня 2021 року під час зборів правлячої Комуністичної партії. Чиновники запевняють, що він здоровий, просто їсть менше «заради країни», яка бореться із гострою нестачею продовольства.

Заборона розповідає про програму тотальної економії в країні до 2025 року. 


Кім менше їсть, щоб допомогти країні

29 грудня 2021 року лідер КНДР 37-річний Кім Чен Ин з’явився на публіці під час зборів правлячої Комуністичної партії. Знімки помітно схудлого Кіма поширили Daily Mail та інша світова преса.

На засіданні партії урядовці обговорювали, як «вести боротьбу партії і народу до наступного етапу перемоги». Північна Корея бореться із економічною кризою, яка посилилась пандемією COVID-19, санкціями через ядерну зброю та стихійними лихами. 

Після засідання державні ЗМІ опублікували фото Кім Чен Ина і поширили інформацію, що їхній лідер стрімко втрачає вагу не заради краси, а «заради країни». Чиновники заявили про «страждання» лідера Північної Кореї, який голодує разом з іншими жителями КНДР. За версією влади, таким способом Кім Чен Ин нібито бореться із нестачею продовольства в країні. 

Читати більше новин в Telegram

У жовтні 2021 року у ЗМІ з’явились повідомлення від південнокорейської розвідки, що Кім схуд на 20 кілограмів, до цього його вага становила 140 кілограмів. Таке стрімке схуднення викликало чутки про погіршення стану здоров’я лідера КНДР, однак влада це заперечує. 

В Північній Кореї не вистачає їжі

У квітні 2021 року Кім Чен Ин заявив, що КНДР перебуває у найгіршій ситуації за всю свою історію. Пандемія коронавірусу та закриті кордони ще більше послабили нестабільну економіку країни. Північна Корея ізолювалася від усього світу ще з початку пандемії коронавірусу.

Про це писало Associated Press. Тоді лідер Північної Кореї закликав чиновників бути готовими до «важкого походу», так в країні називають боротьбу з голодом. Вперше цей термін використали для позначення боротьби з голодом у 1990-х роках, коли після розпаду СРСР Північна Корея залишилася без основної допомоги. Тоді за оцінками в країні від голоду померло близько трьох мільйонів людей.

У червні 2021 року лідер КНДР офіційно визнав, що в країні є брак продуктів харчування. Сільськогосподарський сектор не зміг виконати заготівлі по зерну через тайфуни, які спричинили масштабні повені. Влітку 2021 року в країні різко зросли ціни на продукти, приміром один кілограм бананів коштував $45. В ООН підрахували, що за 2021 рік у Північній Кореї дефіцит продовольства становить близько 860 тисяч тонн. 

У жовтні 2021 року Кім сказав громадянам КНДР, що вони повинні їсти менше, поки країна не відкриє кордони з Китаєм у 2025 році. 

Раніше Заборона розповідала про продовольчу кризу в Афганістані, яка загрожує майже 23 мільйонам людей, та про те, чому «Талібану» не дають гроші.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій