Читаєте зараз
В Польщі можна підготуватися до НМТ: безплатні курси

В Польщі можна підготуватися до НМТ: безплатні курси

Ilona Kivva
Автор:
 • В Україні у 2023 році випускники шкіл замість ЗНО складають Національний мультипредметний тест.
 • Благодійна організація, яка організовує школи для українців в Польщі, запустила спеціальні курси для учнів 11 класів.
 • Заявки приймають і від вчителів, які хочуть допомогти підготуватися до випускних іспитів.

Українські школярі, які живуть в Польщі, можуть відвідувати профільні заняття з підготовки до Національного мультимедійного тесту (НМТ) у 12 великих містах. Уроки проводять з чотирьох основних предметів повністю безплатно, плюс харчування та підручники.

Заборона розповідає про освітній проєкт.

Центри для українських школярів: як і де записатися

В країні запустили спеціальні навчальні пункти для майбутніх випускників з України, тобто для учнів 11 класів. Проєкт реалізовує фундація «Незламна Україна».

Пункти створені для допомоги школярам у підготовці до складання НМТ, який Міністерство освіти й науки України впровадило замість ЗНО на період повномасштабної війни. Центри є у 12 містах:  

 • Варшава, Краків, Вроцлав, Гданськ, Познань, Щецин, Білосток — вже функціонують;
 • Лодзь, Катовіце, Бидгощ, Жешув та Люблін — запрацюють до кінця лютого 2023 року. 

Це великі населені пункти, до яких можна дістатися автобусами чи поїздом, тож відвідувати навчальні курси зможуть і ті, хто живе у передмістях. Заняття проходять офлайн щосуботи з 10:00 до 18:00 і є повністю безплатними. 

Читати більше новин в Telegram
Приклад розкладу занять на курсах підготовки до НМТ у Кракові, Варшаві та Вроцлаві. Скріншот: сайт фундації «Незламна Україна» 

Формат навчання подібний до шкільного: набирають класи максимум по 25 дітей, але замість стандартної програми проходять виключно теми, які включені в іспит, та вчаться складати тести. 

Доступні курси з чотирьох основних предметів:

 • українська мова;
 • історія України;
 • математика;
 • англійська.

Можна записатися одразу на всі або ж на один чи кілька. Дітей також забезпечують підручниками (крім книжок з англійської мови) та безплатним харчуванням двічі на день.

Щоб відвідувати навчання, потрібно заповнити онлайн-форму. Там треба вказати свій вік, вибрати місто, а також бажані для вивчення предмети. Після реєстрації має надійти повідомлення на вказану електронну пошту. Окремо батьки чи офіційні опікуни повинні заповнити спеціальну заяву про згоду. Вона відрізняється в залежності від міста, де проходитимуть курси:

 • для Кракова, Варшави та Вроцлава — зразок заяви;
 • інші міста — приклад документа.

Важливо! Подати заявку за тією ж онлайн-формою можуть також вчителі з України, які хочуть допомогти дітям підготуватися до НМТ. На першій сторінці форми у такому випадку в останній графі треба обрати категорію «вчитель/вчителька».

Графа, у які треба обрати, хто реєструється: учень чи вчитель. Скріншот з онлайн-форми для реєстрації на підготовці курси

Раніше Заборона розповідала про програму 500+, яка діє для українців у Польщі. Можна отримати 500 злотих, але витратити гроші потрібно виключно в аптеках.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій