'
Читаєте зараз
В США наблизилися до створення тесту з хвороби Паркінсона

В США наблизилися до створення тесту з хвороби Паркінсона

Yevheniia Kostina
  • За останні 25 років у всьому світі поширеність захворювання подвоїлася: наразі його діагностовано у близько 10 мільйонів людей.
  • Кількість постраждалих може бути більше, адже симптоми подібні до інших хвороб, і лікарі роблять неправильні висновки.
  • Дослідження американських вчених виявило, що Паркінсона можна буде виявляти не просто на ранніх стадіях, а ще до появи.

Хвороба Паркінсона спричинена накопиченням аномальних білків, відомих як альфа-синуклеїн (alphaSyn), у мозку та нервовій системі. Вважається, що це відбувається за роки до того, як почнуть з’являтися такі фізичні симптоми, як тремтіння, сповільненість рухів або скутість м’язів.

Заборона розповідає про революційне дослідження в одному з університетів США.


Альфа-синуклеїн: біомаркер патології хвороби

Хворобу Паркінсона важко діагностувати, оскільки на даний момент немає спеціального тесту для цього стану, а симптоми настільки відрізняються і подібні до симптомів інших хвороб, що лікарі часто ставлять невірні діагнози, пише The Guardian.

Тепер американські вчені стверджують, що вони винайшли спосіб визначити накопичення аномальних білків, пов’язаних із захворюванням, задовго до появи симптомів.

«Виявлення ефективного біомаркера патології хвороби Паркінсона може мати серйозні наслідки для того, як ми лікуємо цей стан. Потенційно це дозволить діагностувати людей раніше, визначати найкращі методи лікування для різних груп пацієнтів і прискорювати клінічні випробування», — сказав один з авторів дослідження професор Ендрю Сідеровф з Університету Пенсільванії.

Читати більше новин в Telegram

Експеримент, схоже, підтверджує, що метод, відомий як аналіз насіння альфа-синуклеїну (alphaSyn-SAA), може точно ідентифікувати людей, які мають ризик розвитку захворювання. Отримані результати можуть прокласти шлях до раннього виявлення, діагностики та лікування хвороби Паркінсона.

У дослідженні взяли участь 1123 учасники, що зробило його одним із найбільших на сьогодні для оцінки корисності техніки alphaSyn-SAA. Було підтверджено, що ця методика може точно виявляти людей з хворобою Паркінсона, а також припущено, що вона може ідентифікувати людей із групи ризику та тих, хто має ранні, немоторні симптоми, до встановлення діагнозу. Для повної оцінки корисності техніки alphaSyn-SAA будуть потрібні подальші довгострокові аналізи з більшими розмірами вибірки.

Хвороба Паркінсона: що це таке

Це розлад головного мозку, який викликає ненавмисні або неконтрольовані рухи, такі як тремтіння, скутість і труднощі з рівновагою та координацією. Національний інститут віку США вказує, що одним із очевидних ризиків є вік: хоча у більшості людей із Паркінсоном хвороба вперше розвивається після 60 років, приблизно у 5–10% випадків вона виникає до 50 років. Ранні форми хвороби Паркінсона часто, але не завжди, є успадкованими, а деякі форми були пов’язані зі специфічними змінами в генах.

Хвороба Паркінсона має чотири основні симптоми:

  • тремор рук, рук, ніг, щелепи або голови;
  • ригідність м’язів, коли м’яз залишається скороченим протягом тривалого часу;
  • сповільненість рухів;
  • порушення рівноваги та координації, що іноді призводить до падінь.

Може також бути депресія та інші емоційні зміни, труднощі з ковтанням, жуванням і розмовою; проблеми з сечовипусканням або запор; проблеми зі шкірою.

Різниця між Паркінсоном та Альцгеймером: швидкий прогрес vs повільного; симптоми зникають та ні; ліки від хвороби викликають галюцинації vs галюцинації на пізніх стадіях. Інфографіка: Verywell Health

Найвиразніші ознаки та симптоми хвороби Паркінсона виникають, коли нервові клітини в базальних гангліях, ділянці мозку, яка контролює рух, порушуються та/або гинуть. Зазвичай ці нервові клітини або нейрони виробляють важливу хімічну речовину мозку, відому як дофамін. Коли нейрони гинуть або порушуються, вони виробляють менше дофаміну, що викликає проблеми з рухом, пов’язані з хворобою. Вчені досі не знають, що викликає загибель нейронів.

Раніше Заборона розповідала про відкриття щодо хвороби Альцгеймера. Її можуть спричиняти зомбі-клітини, які виникають у мозку людини у процесі старіння.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій