Читаєте зараз
В США працюють над заміною ATACMS для HIMARS: ракети битимуть на 1000 км

В США працюють над заміною ATACMS для HIMARS: ракети битимуть на 1000 км

Ilona Kivva
Автор:
 • Пентагон уклав контракт з Lockheed Martin на виробництво снарядів до РСЗВ.
 • Проєкт реалізовуватиметься у рамках програми PrSM. Вона включає вже чотири типи снарядів, з яких готовий тільки перший.
 • Міноборони США планує закупити 2 400 ракет різних типів.

Ракета Long Range Maneuverable Fires має стати найдалекобійнішим снарядом, який може запустити реактивна система залпового вогню HIMARS чи її материнська версія M270. Боєприпас, ймовірно, оснастять повітряно-реактивним двигуном, який дозволить бити по цілях, що знаходять за більше як 1000 кілометрів.

Заборона розповідає про Long Range Maneuverable Fires від провідного виробника зброї у Сполучених Штатах.


LRMF: на якому етапі розробка

Оборонна компанія Lockheed Martin, яка є однією з ключових постачальниць Пентагону, почала роботу над новітньою високоточною оперативно-тактичною ракетою Long Range Maneuverable Fires (LRMF), пише Defence Blog.

Снаряд належатиме до серії PrSM (четверта версія), хоч  і має іншу назву. Він значно перевищуватиме можливості подібних снарядів, хоч і випускатиметься з тих же установок.

«Lockheed Martin співпрацює з армією США, щоб надати солдатам вирішальну перевагу на полі бою, розширивши їхній діапазон впливу. Ми готові представити рішення, яке значно розширить радіус дії PrSM», — заявили представники підприємства.

Читати більше новин в Telegram
Як може виглядати ракета PrSM Increment 4 (LRMF). Візуалізація: Lockheed Martin

Розробка буде проходити у кілька етапів:

 • перша фаза — проєктування та мінімізація ризиків;
 • друга фаза — льотні випробування;
 • третя — передача зразка Офісу стратегічних і оперативних ракет і ракет армії США (STORM), де погодять остаточну конструкцію;
 • серія випробувань;
 • масове виробництво.

Про характеристики майбутньої ракети поки практично немає відомостей. Однак Пентагон, за інформацією Breaking Defense, запросив внутрішню силову установку, яка дала б можливість бити ракетами на щонайменше 1000 кілометрів. Вона, ймовірно, буде заснована на повітряно-реактивному двигуні, який використовує поступальний рух для створення тяги. 

PrSM: що за проєкт

Програма Precision Strike Missile (PrSM) зосереджена на розробці ракет наступного покоління. Головними вимогами є висока точність та велика дальність ураження. Всі напрацювання проводить Lockheed Martin на замовлення армії США, пише Мілітарний.

Ракети цього типу у майбутньому мають замінити тактичні MGM-140 Army Tactical Missile System (ATACMS) з дальністю 300 км, що знаходяться на озброєнні американської армії. Тобто основними установками, з якими робитимуть запуски, є реактивні системи залпового вогню HIMARS та M270.

Очікується, що перші 20 ракет надійдуть на озброєння армії США у 2023 році. Загалом у межах програми Пентагон планує закупити 2 400 таких ракет різних типів.

Як будуть PrSM:

 • PrsM Inc 1 — пройшла випробування у 2021 році. Вона вражає цілі на відстані 500 кілометрів. Довжина 4.2 м, діаметр 43.1 см — це дозволить розміщувати у стандартному пакеті для HIMARS одразу дві ракети, а також встановлювати її на кораблях малих типів у доволі значній кількості;
 • PrSM Inc 2 — багаторежимна наземна протикорабельна ракетна з функцією самонаведення;
 • PrSM Inc 3 — покращена версія другої, але зі збільшеною дальністю;
 • PrSM Inc 4 — Long Range Maneuverable Fires, яка може бути готова раніше Inc 3.

Раніше Заборона розповідала про тактику застосування Хаймарсів, яку з 2025 року використовуватиме Австралія. У такій концепції мобільність та ефективність комплексів стає в рази вищою, зростає рівень виживання техніки.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій