Читаєте зараз
В США таки узгодили бюджет: коли ухвалять і що з голосуванням про допомогу Україні

В США таки узгодили бюджет: коли ухвалять і що з голосуванням про допомогу Україні

Ilona Kivva
Автор:

Білий дім та Конгрес узгодили законопроєкт про фінансування уряду США до кінця поточного фінансового року, тобто, до кінця вересня 2024-го. Президент Джо Байден вже пообіцяв підписати документ якнайшвидше (після того, як його офіційно ухвалять обидві палати Конгресу: Палата представників і Сенат), йдеться в повідомленні Білого дому.

В рамках законопроєкту оговорювали, зокрема, фінансування Міністерства внутрішньої безпеки США, якому підконтрольна ситуація на південному кордоні країни. Як відомо, думки демократів та республіканців у Конгресі щодо міграційної політики розійшлись. Палата представників за правилами має три дні на розгляд законопроєкту, перед тим як винести його на голосування.

Голосування відбудеться найближчими днями, адже опівночі 22 березня закінчиться тимчасове фінансування низки ключових урядових установ. Це означає, що в країні може настати шатдаун.

Напередодні спікер Майк Джонсон дав зрозуміти, що пріоритет для Палати представників — затвердження бюджетного законодавства Штатів. Лише після цього він погодився винести на голосування колег законопроєкт про допомогу Україні та іншим державам-союзницям.

Раніше Джонсона звинувачували в затягуванні ухвалення рішення щодо виділення фінансової допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню. Спікер вкотре блокує голосування за пакет допомоги партнерам у розмірі $95 млрд.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій