'
Читаєте зараз
В Україні дозволили Молнупіравір від COVID-19. Кому їх призначатимуть

В Україні дозволили Молнупіравір від COVID-19. Кому їх призначатимуть

Iryna Troian
Автор:
Ліки від коронавірусу
  • МОЗ України зареєструвало таблетки «Молнупіравір» для лікування COVID-19.
  • Препарат застосовуватимуть для лікування пацієнтів із груп ризику (розповідаємо, які саме).
  • Препарат знижує ризик госпіталізації та смертності серед хворих на коронавірус.

Міністерство охорони здоров’я України зареєструвало для екстреного використання таблетки «Молнупіравір» проти коронавірусу. Препарат розроблений американською фармацевтичною компанією Merck Sharp & Dohme. Першочергово його застосовуватимуть для пацієнтів із груп ризику.

Заборона розповідає про використання таблеток від COVID-19 в Україні та про те, що варто знати про американський препарат «Молнупіравір».


Таблетки від COVID-19: МОЗ дозволило Молнупіравір

В Україні зареєстрували таблетки «Молнупіравір» для екстреного застосування при лікуванні коронавірусу, повідомила пресслужба Міністерства охорони здоров’я України. 

Препарат американської фармкомпанії Merck Sharp & Dohme використовують для лікування осіб з груп ризику, щоб захистити хворих від переходу із легкого ступеня тяжкості захворювання на COVID-19 до середнього та важкого.

«Ми почали готуватися до чергової хвилі ковіду завчасно. Тому ще минулого [2021] року розпочали перемовини щодо закупівлі 300 тисяч курсів препарату ‘Молнупіравір’… МОЗ завершило реєстрацію препарату, тому очікуємо його постачання найближчим часом», — зазначив перший заступник міністра охорони здоров’я Олександр Комаріда. 

Читати більше новин в Telegram

Таблетки від коронавірусу використовуватимуть для пацієнтів, які мають один із факторів ризику:

  • надмірна вага;
  • вік понад 60 років;
  • цукровий діабет;
  • хвороби серця.

Молнупіравір: що відомо про таблетки

В МОЗ нагадали, що це препарат прямої дії, який блокує фермент, потрібний вірусу для відтворення генетичного коду, і так запобігає розмноженню вірусу та знижує ризик важкого перебігу хвороби. «Молнупіравір» немає особливих вимог до зберігання і його зручно приймати.

Велика Британія перша у світі дозволила цей препарат для лікування COVID-19 у хворих легкої та середньої ступені тяжкості. Так, управління з контролю за лікарськими засобами та медичними товарами Великобританії встановило, що «Молнупіравір» знижує ризик госпіталізації та смертності серед хворих на коронавірус з груп ризику, які мають легку чи середню форму перебігу хвороби.

19 листопада 2021 року використання таблеток від COVID-19 схвалило Європейське агентство з лікарських засобів. Там зазначили, що таблетки варто застосовувати якомога швидше з дня підтвердження у пацієнта діагнозу COVID-19 і протягом п’яти днів після появи симптомів. 

Компанія Merck Sharp & Dohme стверджувала, що ефективність таблеток становить 50%. Втім, як пише Reuters, наприкінці листопада 2021 року у ході нових досліджень в компанії повідомили, що «Молнупіравір» показав скорочення госпіталізацій та смертей на 30%.

Раніше Заборона розповідала про купівлю МОЗ України першої партії ліків проти COVID-19 від компанії Pfizer та про те, яку ефективність мають таблетки від цього виробника.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій