'

В Україні карантин стане жорсткішим. Глава МОЗ пообіцяв закрутити гайки навіть в жовтій зоні

Markiian Oliiarnyk
Дитина з коронавірусом
  • Міністерство охорони здоров’я змінює карантинні обмеження.
  • Зміни торкнуться насамперед умов роботи закладів у жовтій зоні.
  • Нагадуємо про правила й обмеження в рамках адаптивного карантину.

Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко попередив, що карантинні обмеження в усіх областях зміняться. Деякі вимоги, які діяли виключно на територіях із червоним рівнем епідеміологічної небезпеки, застосують і в жовтих зонах.

Заборона розповідає, як змінять умови адаптивного карантину та нагадує, які обмеження діють до запровадження змін.

Адаптивний карантин в Україні: нові правила

Міністерство охорони здоров’я працює над змінами до постанови уряду про адаптивний карантин. Нововведення торкнуться насамперед умов роботи в зонах жовтого рівня карантинних обмежень. Про це під час брифінгу 17 листопада 2021 року заявив голова МОЗ Віктор Ляшко.

«Зміни передбачатимуть, що і в жовтому рівні епідеміологічної небезпеки для роботи в карантинних обмеженнях необхідно буде мати повний курс вакцинації», — сказав він.

Міністр уточнив, що для роботи того чи іншого закладу в жовтій зоні вакцинація обома дозами вакцини від COVID-19 стане вимогою не тільки для працівників, а і для відвідувачів.

Читати більше новин в Telegram

Жовта та червоні зони України: які діють обмеження та дозволи

В червоних зонах, тобто на територіях з найвищим рівнем епідемічної небезпеки, продовжують працювати банки, автозаправки, аптеки, продовольчі та ветеринарні магазини. Водночас заборона стосується роботи закладів:

  • громадського харчування (крім роботи на виніс і доставки);
  • непродовольчих ринків і магазинів, спортзалів, басейнів і фітнес-центрів;
  • розважальних закладів, кінотеатрів, театрів тощо;
  • закладів освіти (крім дитсадків і початкових класів у школах).

Та ці обмеження не діють, якщо 100% співробітників та відвідувачів закладів мають зелений COVID-сертифікат. Те саме стосується організаторів та учасників масових заходів в червоній зоні — виключенням є офіційні матчі командних ігрових видів спорту, які проводяться без глядачів.

На територіях із жовтим рівнем небезпеки масові заходи проводити можна, але із розрахунком не менше чотирьох квадратних метрів території на одну особу. Заклади культури працюють при наповненості залів не більш ніж на 50%, а спортзали і фітнес-центри — не більше однієї особи на 10 кв. м. Заклади освіти працюють за умови, що 80% персоналу і більше вакциновані від ковіду хоча б першою дозою. Інакше навчання переводять на дистанційну форму.

Водночас місцева влада може ухвалювати додаткові посилення протиепідемічних правил у регіоні.

Раніше Заборона повідомила, що в Україні представники декількох конфесій погодилися розмістити пункти для щеплення від COVID-19 в своїх храмах і церквах.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій