'
Читаєте зараз
В Україні ліміт на безмитну доставку з-за кордону підняли зі €100 до €150. Що це означає для українців?

В Україні ліміт на безмитну доставку з-за кордону підняли зі €100 до €150. Що це означає для українців?

Markiian Oliiarnyk
Міжнародна доставка
  • Верховна Рада підвищила ліміт на безмитну доставку посилок з-за кордону зі €100 до €150.
  • Податком на додану вартість тепер оподатковуватиметься лише різниця між вартістю товару і лімітом, а не повна вартість товару.
  • Відповідальність за нарахування ПДВ накладається на операторів поштового зв’язку.

25 січня Верховна Рада України прийняла закони, які передбачають зміни в оподаткуванні міжнародних поштових та експрес-відправлень. Так, для фізичних осіб ліміт на безмитну доставку збільшився до €150. У разі перевищення цього ліміту оподаткуванню підлягає лише різниця між вартістю товарів і лімітом, а не повна вартість товарів.

Заборона розповідає про нові правила оподаткування міжнародних поштових та експрес-відправлень.


Оподаткування міжнародних посилок: що змінилося

25 січня 2022 року Верховна Рада України прийняла закони про внесення змін до Податкового та Митного кодексів України щодо оподаткування товарів, що пересилаються у міжнародних поштових та експрес-відправленнях.

Авторами обох законопроєктів виступили сім депутатів, переважно від фракції «Слуга народу». Законопроєкт №4278 підтримало 274 народних обранців, один проголосував проти, 24 утрималося і ще 24 не голосувало. За ухвалення законопроєкту №4279 проголосувало 234 народних депутатів, один проголосував проти, 61 утримався і 21 не голосував. 

Закони передбачають такі зміни:

Читати більше новин в Telegram
  • ліміт на безмитну доставку посилок з-за кордону для фізосіб збільшується зі €100 до €150;
  • податком на додану вартість (20%) оподатковується лише частина вартості, що перевищує ліміт, а не повна вартість товару (наприклад, якщо вартість товару становить €200, то ПДВ сплачується лише з €50);
  • якщо товар з-за кордону прибуває в Україну через пошту, то за нарахування та сплату ПДВ відповідають оператори поштового зв’язку;
  • запроваджується електронне декларування міжнародних та експрес-відправлень, дані щодо яких поштові оператори повинні вносити до тимчасових та додаткових реєстрів;
  • сплачувати ПДВ треба протягом 30 днів від дати оформлення тимчасового реєстру з одночасним поданням додаткового реєстру;
  • забороняється пересилання міжнародними поштовими та експрес-відправленнями алкогольних напоїв та тютюнових виробів. 

При цьому без змін залишилися правила оподаткування товарів, ввезених особисто з-за кордону: податком не обкладаються товари, якщо їхня сумарна вартість не перевищує €500 (і €1000 в аеропортах). Ввозити товари з-за кордону без оподаткування можна раз на три дні.

Раніше Заборона розповідала про плани «Слуг народу» щодо реформування системи оподаткування фізичних осіб-підприємців. Зокрема вони хочуть заборонити юридичним особам оформляти найманих працівників як ФОПів.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій