'
Читаєте зараз
В Україні оголосили про підозру Кадирову та двом його соратникам: що інкримінують

В Україні оголосили про підозру Кадирову та двом його соратникам: що інкримінують

Markiian Oliiarnyk
Рамзан Кадиров
  • Голова Чеченської Республіки РФ особисто керував плануванням військових операцій так званих кадирівців.
  • Даніїл Мартинов і Хусейн Межидов звинувачуються у захопленні заручників, порушенні правил поводження з цивільними та використанні їх як живого щита.
  • У відповідь на справу проти себе Кадиров запропонував СБУ визначити, куди йому прийти.

Українські правоохоронці висунули звинувачення проти лідера Чеченської Республіки Рамзана Кадирова. Досудове слідство встановило його причетність до розв’язання агресивної війни Росії проти України. Також підозру отримали двоє його воєначальників, які віддавали злочинні накази підрозділам кадирівців на окупованих територіях Київщини.

Заборона розповідає про справу проти одного з найзапекліших ворогів України.


Справа проти Рамзана Кадирова: дані СБУ

Спецслужбовці зібрали неспростовні докази для оголошення підозри у скоєнні воєнних злочинів проти України голові Чеченської Республіки Рамзану Кадирову.

Як один із найближчих до оточення Володимира Путіна політичних діячів РФ він брав безпосередню участь у розробці плану вторгнення російських військ в Україну. Також несе повну відповідальність за звірства та злочини підзвітних йому підрозділів Росгвардії, що діють на окупованих територіях.

«Задокументовано, що у лютому-березні 2022 року Кадиров особисто керував розробкою та плануванням окремих військових операцій чеченських підрозділів [Росгвардії], віддавав накази, заслуховував звіти та доповіді їхніх керівників», — зазначили в СБУ.

Читати більше новин в Telegram

В Україні проти нього висунуто звинувачення у скоєнні злочинів, передбачених трьома статтями Кримінального кодексу. Це:

  • ч. 2 ст. 437  — планування, підготовка, розв’язування та ведення агресивної війни;
  • ч. 3 ст. 110 — вчинення умисних дій з метою зміни кордонів України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, які призвели до загибелі людей та інших тяжких наслідків;
  • ч. 3 ст. 436-2 — виправдовування збройної агресії Російської Федерації проти України та тимчасової окупації територій, а також глорифікація осіб, які здійснювали збройну агресію проти України.

Кадиров у відповідь на оголошення йому підозри запропонував СБУ «самим визначити, куди йому явитися». «Визначте місце, куди нам прийти, ми із задоволенням приїдемо і розберемося, хто злочинець, хто вбивця, хто терорист», — заявив він у своєму Телеграмі. 

Мартинов і Межидов: докази воєнних злочинів

Окрім Рамзана Кадирова, підозру також отримали двоє його найближчих поплічників. Перший з них — Даніїл Мартинов. Він колишній спецпризначенець ФСБ, а нині обіймає посаду заступника начальника управління федеральної служби Росгвардії в Чечні. Також його ще називають начальником особистої охорони голови ЧР.

Мартинов, за даними розслідування СБУ, 5 березня особисто керував захопленням психоневрологічного інтернату у Бородянці. За його наказами кадирівці:

  • взяли у заручники майже 500 осіб, серед яких були пацієнти диспансеру (понад сотня лежачих), персонал та місцеві мешканці;
  • замінували підходи до будівлі, а сам інтернат перетворили на вогневу позицію.

Другим обвинуваченим серед соратників Кадирова є командир тактичної групи 249 моторизованого батальйону «Південь» Росгвардії РФ Хусейн Межидов. Під його керівництвом у період з 25 лютого по 13 березня відбулося незаконне захоплення заручників та утримування у підвалах багатоповерхівок майже двох сотень мешканців Гостомеля. Також встановлені факти пограбування цивільних.

«Серед потерпілих – жінки, люди похилого віку та неповнолітні діти. Тих з полонених, хто, не витримавши нелюдських умов утримання (сирість, холод, нестача води, їжі та медикаментів), помирав, “хоронили” тут же, поблизу будинку», — йдеться у повідомленні СБУ.

Обидвом кадировським воєначальникам інкриміновано злочин за ч. 1 ст. 438 КК України, який означає порушення законів та звичаїв війни, жорстоке поводження з військовополоненими або цивільним населенням.

Раніше Заборона розповідала про шість головних злочинів росіян, скоєних проти українських дітей. Це і вбивства, і сексуальне насильство, і викрадення.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій