'
Читаєте зараз
В Україні пенсії виплатять наперед, але не всім. Кого стосується

В Україні пенсії виплатять наперед, але не всім. Кого стосується

Markiian Oliiarnyk
Пенсіонерки
  • У регіонах, де відбувають активні бойові дії, пенсіонери отримають виплату за квітень заздалегідь.
  • Авансом пенсію нараховано мешканцям Луганської, Чернігівської, Сумської, Херсонської, Миколаївської та Київської областей.
  • Якщо через технічні причини банк або Укрпошта не може видати пенсію, виплата у повній сумі переноситься на наступний виплатний період.

До 27 березня 2022 року у шести областях України пенсіонерам нарахують виплати за квітень. Рішення було прийнято Кабінетом міністрів, щоб забезпечити своєчасні надходження пенсій у регіонах, де ведуться активні бойові дії. У Пенсійному фонді зазначили, що з адресною виплатою у найбільш небезпечних регіонах можуть виникнути проблеми.

Заборона розповідає подробиці виплати квітневих пенсій українцям та про можливі проблеми з отриманням грошей.


Пенсіонери отримають виплату за квітень авансом

Кабінет міністрів України ухвалив рішення до 27 березня виплатити пенсії за квітень в окремих регіонах авансом, повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. Наперед гроші отримають пенсіонери з шести областей: Луганської, Чернігівської, Сумської, Херсонської, Миколаївської та Київської.

«Впродовж 25-27 березня авансом буде здійснено нарахування і виплату пенсій у шести областях на загальну суму 8.8 мільярда гривень», — зазначив очільник уряду.

Шмигаль пояснив, що такий крок необхідний для забезпечення своєчасної виплати пенсій на територіях, де ведуться активні бойові дії. Станом на 26 березня, гроші для виплат пенсій вже були перераховані банкам у Луганській та Чернігівській областях.

Читати більше новин в Telegram

Виплата пенсій адресною доставкою у зоні бойових дій

Президент України Володимир Зеленський під час свого відеозвернення 25 березня підкреслив, що українцям, які отримують пенсію адресною доставкою, Укрпошта продовжить доставляти гроші, але є нюанси. 

«Неможливість (зокрема технічна) доставки Укрпоштою пенсій, грошової допомоги на території де проводяться бойові дії та які визначені Мінрегіоном, включаючи втрату відомостей на виплату пенсій, грошової допомоги, відсутність готівкових коштів, посвідчується військово-цивільною адміністрацією. Невиплачені суми пенсій, грошової допомоги включаються до виплати у наступних виплатних періодах», — пояснили у Пенсійному фонді України.

Для тих українців, які отримують пенсії адресно, але через війну тимчасово змінили місце проживання, отримати пенсію можна буде там, де зручно. Для цього необхідно звернутися до органів Пенсійного фонду України. За словами міністерки соціальної політики Марини Лазебної, заяву можна подати особисто:

  • до будь-якого відділу обслуговування громадян за місцем свого перебування;
  • через особистий електронний кабінет на сайті електронних послуг Пенсійного фонду України;
  • на електронну пошту органу Пенсійного фонду України.

Раніше Заборона розповідала про зміни щодо пенсійних гарантій для бійців територіальної оборони, які передбачають підвищення пенсій для добровольців до рівня пенсій військовослужбовців.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій