'
Читаєте зараз
В Україні перший музей запустив власну NFT-колекцію

В Україні перший музей запустив власну NFT-колекцію

Iryna Troian
Автор:
NFT
  • Національний художній музей України запустив продаж NFT-токенів за мотивами творів мистецтва.
  • З 1 лютого 2022 року розпочався продаж цифрової колекції.
  • Ціна одного NFT-токена може сягнути $1000.

Національний художній музей України став першим музеєм в країні, який створив NFT-колекцію за творами мистецтва. З 1 лютого 2022 року разом із естонським стартапом StampsDaq музей відкрив продаж NFT-токенів. Їхня ціна коливатиметься від $25 до $1000.

Заборона розповідає про цифрову колекцію Національного художнього музею України та про те, що слід знати про NFT-токени.


Продаж NFT-токенів: в Україні музей оцифрував твори мистецтва

З 1 лютого 2022 року Національний художній музей України спільно з естонським стартапом StampsDaq розпочали продаж ліцензованих NFT-токенів за творами мистецтва Олександри Екстер, Всеволода Максимовича, Олександра Мурашка та Петра Рибки.

«Наш музей перший в Україні, який наважився створити NFT колекцію. Думаю, що чи не найбільшу роль в цьому проєкті відіграє «додана вартість» цифрового мистецтва в форматі NFT — анімовані ефекти, які допомагають розкрити контекст написання твору, але водночас викликають бажання прийти до музею і побачити оригінал на власні очі», — розповіла генеральна директорка Національного художнього музею Юлія Литвинець.

Цифрова колекція буде доступна на торговому майданчику StampsDaq у п’яти ступенях рідкісності. Ціна залежатиме від аукціонного попиту та категорії рідкісності. Відтак, один NFT-токен може коштувати від $25 до $1000.

Читати більше новин в Telegram

Також з березня 2022 року, крім самого цифрового арту, кожен з покупців зможе отримати додаткові бонуси: квитки до музею, екскурсію постійною експозицією музею, тематичну екскурсію по періоду відповідно до придбаного NFT-токену. 

Цифрова колекція Національного художнього музею поповнюватиметься кожні два тижні. Наприклад, за даними музею, з другої половини лютого планують випуск серії NFT-арту за мотивами творів Миколи Пимоненка, автора картин на сільську та міську тематику.

Що таке NFT-токени

NFT (non-fungible token) — невзаємозамінний токен. Він є особливим типом криптовалюти, який працює на системи блокчейн і використовується як цифровий сертифікат автентичності колекційного продукту (наприклад, об’єкту культури чи твору мистецтва). 

На практиці NFT — це підпис, який складається з унікальних символів. На відміну від інших криптовалют, як-от Bitcoin чи Etherium, які є взаємозамінними (тобто кожна одиниця є однаковою), кожен NFT-токен є унікальним.

Художники та митці почали масово оцифровувати свої роботи, щоб монетизувати твори мистецтва. Сам покупець NFT-токена наділяється правом власності на придбаний продукт, тож перегляд контенту токена доступний лише його власнику. 

Раніше Заборона розповідала про можливість введення цифрової криптовалюти в Україні та про те, які ризики можуть чекати на громадян.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій