Читаєте зараз
Квентін Тарантіно планує продати сцени з «Кримінального чтива» на NFT-аукціоні

Квентін Тарантіно планує продати сцени з «Кримінального чтива» на NFT-аукціоні

Markiian Oliiarnyk
  • Квентін Тарантіно продасть сім вирізаних сцен з культового «Кримінального чтива» у форматі NFT.
  • Окрім самих сцен, у токенах міститимуться фрагменти оригінального сценарію і коментарі режисера.
  • NFT-токени Тарантіно будуть створені на базі блокчейну Secret Network, що означає, що доступ до матеріалів, а також інформація про транзакцію буде лише у покупців.

Режисер Квентін Тарантіно, дворазовий лауреат премії «Оскар», виставить на NFT-аукціон кілька вирізаних сцен з «Кримінального чтива», а також оригінальний сценарій зі своїми коментарями. Аукціон відбуватиметься на найбільшому у світі NFT-маркетплейсі OpenSea.

Заборона розповідає про продаж ексклюзивного контенту до однієї з найпопулярніших кінострічок Тарантіно, та пояснює, що таке NFT.


NFT-аукціон «Кримінального чтива»

Квентін Тарантіно, відомий голлівудський режисер, сценарист, продюсер і критик, дворазовий лауреат премії «Оскар», планує продати у вигляді секретних NFT-токенів сім вирізаних сцен з кінофільму «Кримінальне чтиво», а також оригінальний рукопис сценарію та ексклюзивні аудіокоментарі. Про це 2 листопада 2021 року повідомила блокчейн-мережа Secret Network, яка й обслуговуватиме створення та виставлення токенів на найбільший у світі NFT-маркетплейс OpenSea..

«Я дуже радий представити ці ексклюзивні сцени з “Кримінального чтива” фанатам. Secret Network і секретні NFT-токени відкривають абсолютно новий світ, що об’єднує шанувальників і артистів, і я дуже радий бути частиною цього», — передає слова Тарантіно Secret Network. 

Квентін Тарантіно на панельній дискусії щодо NFT-токенів «Кримінального чтива» в межах конференції NFT.NYC. 2 листопада, 2021 року, Нью-Йорк, США. Фото: Noam Galai/Getty Images

Зазначається, що доступ до ексклюзивного контенту зможуть отримати лише покупці NFT-токенів. Однак, що важливо, самі покупці матимуть право його поширювати як серед обмеженого кола людей, так і серед громадськості. 

Кожен NFT-токен, окрім самої вирізаної сцени, міститиме фрагменти оригінального сценарію та ексклюзивні коментарі Тарантіно, що розкривають подробиці створення кінострічки. 

«Кримінальне чтиво» — другий повнометражний фільм Квентіна Тарантіно 1994 року, одна з найбільш культових стрічок 1990-х. Фільм здобув Золоту пальмову гілку Каннського кінофестивалю, а сценарій фільму був відзначений преміями «Оскар», «Золотий глобус» і BAFTA. Фільм заробив у прокаті $213,9 млн, при бюджеті в $10 млн. 

«Кримінальне чтиво» стало знаковим для усіх, хто брав участь у його створенні — Тарантіно здобув світову славу, студія Miramax, заснована братами Вайнштейнами, стрімко вистрелила у Голлівуді, А Семюел Л. Джексон став кінозіркою. А у попкультурі фільм став культовим і породив безліч мемів. 

Тривалість фільму — 154 хвилини, але його початкова версія тривала на 24 хвилини більше.

Що таке секретний NFT-токен?

NFT (non-fungible token — невзаємозамінний токен) — це особливий тип криптовалюти, який працює на системи блокчейн і використовується як цифровий сертифікат автентичності колекційного продукту. На практиці NFT — це підпис, який складається з рядка унікальних символів. На відміну від інших криптовалют на кшталт Bitcoin чи Etherium, які є взаємозамінними (тобто кожна одиниця є однаковою), кожен NFT-токен є унікальним.

Логотип NFT. Фото: Jakub Porzycki/NurPhoto via Getty Images

NFT-токени почали масово використовуватися художниками та іншими митцями з метою монетизації своїх робіт. Покупець NFT-токена наділяється правом власності на продукт.

Як правило, NFT-токени створюються на основі стандартних криптовалютних блокчейнів, однак існують і секретні NFT, створені на базі Secret Network. Блокчейн Secret Network володіє високим рівнем захисту приватності, тобто сам продукт, а також інформація про транзакцію і власника токена не розкривається, на відміну від блокчейнів на базі криптовалют, в яких ці дані є публічними за замовчуванням.

Раніше Заборона розповідала про подробиці трагічної загибелі українки Галини Гатчінз на зйомках фільму Rust. 

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій

Нагору