'
Читаєте зараз
Квентін Тарантіно планує продати сцени з «Кримінального чтива» на NFT-аукціоні

Квентін Тарантіно планує продати сцени з «Кримінального чтива» на NFT-аукціоні

Markiian Oliiarnyk
  • Квентін Тарантіно продасть сім вирізаних сцен з культового «Кримінального чтива» у форматі NFT.
  • Окрім самих сцен, у токенах міститимуться фрагменти оригінального сценарію і коментарі режисера.
  • NFT-токени Тарантіно будуть створені на базі блокчейну Secret Network, що означає, що доступ до матеріалів, а також інформація про транзакцію буде лише у покупців.

Режисер Квентін Тарантіно, дворазовий лауреат премії «Оскар», виставить на NFT-аукціон кілька вирізаних сцен з «Кримінального чтива», а також оригінальний сценарій зі своїми коментарями. Аукціон відбуватиметься на найбільшому у світі NFT-маркетплейсі OpenSea.

Заборона розповідає про продаж ексклюзивного контенту до однієї з найпопулярніших кінострічок Тарантіно, та пояснює, що таке NFT.


NFT-аукціон «Кримінального чтива»

Квентін Тарантіно, відомий голлівудський режисер, сценарист, продюсер і критик, дворазовий лауреат премії «Оскар», планує продати у вигляді секретних NFT-токенів сім вирізаних сцен з кінофільму «Кримінальне чтиво», а також оригінальний рукопис сценарію та ексклюзивні аудіокоментарі. Про це 2 листопада 2021 року повідомила блокчейн-мережа Secret Network, яка й обслуговуватиме створення та виставлення токенів на найбільший у світі NFT-маркетплейс OpenSea..

«Я дуже радий представити ці ексклюзивні сцени з “Кримінального чтива” фанатам. Secret Network і секретні NFT-токени відкривають абсолютно новий світ, що об’єднує шанувальників і артистів, і я дуже радий бути частиною цього», — передає слова Тарантіно Secret Network. 

Квентін Тарантіно на панельній дискусії щодо NFT-токенів «Кримінального чтива» в межах конференції NFT.NYC. 2 листопада, 2021 року, Нью-Йорк, США. Фото: Noam Galai/Getty Images

Зазначається, що доступ до ексклюзивного контенту зможуть отримати лише покупці NFT-токенів. Однак, що важливо, самі покупці матимуть право його поширювати як серед обмеженого кола людей, так і серед громадськості. 

Читати більше новин в Telegram

Кожен NFT-токен, окрім самої вирізаної сцени, міститиме фрагменти оригінального сценарію та ексклюзивні коментарі Тарантіно, що розкривають подробиці створення кінострічки. 

«Кримінальне чтиво» — другий повнометражний фільм Квентіна Тарантіно 1994 року, одна з найбільш культових стрічок 1990-х. Фільм здобув Золоту пальмову гілку Каннського кінофестивалю, а сценарій фільму був відзначений преміями «Оскар», «Золотий глобус» і BAFTA. Фільм заробив у прокаті $213,9 млн, при бюджеті в $10 млн. 

«Кримінальне чтиво» стало знаковим для усіх, хто брав участь у його створенні — Тарантіно здобув світову славу, студія Miramax, заснована братами Вайнштейнами, стрімко вистрелила у Голлівуді, А Семюел Л. Джексон став кінозіркою. А у попкультурі фільм став культовим і породив безліч мемів. 

Тривалість фільму — 154 хвилини, але його початкова версія тривала на 24 хвилини більше.

Що таке секретний NFT-токен?

NFT (non-fungible token — невзаємозамінний токен) — це особливий тип криптовалюти, який працює на системи блокчейн і використовується як цифровий сертифікат автентичності колекційного продукту. На практиці NFT — це підпис, який складається з рядка унікальних символів. На відміну від інших криптовалют на кшталт Bitcoin чи Etherium, які є взаємозамінними (тобто кожна одиниця є однаковою), кожен NFT-токен є унікальним.

Логотип NFT. Фото: Jakub Porzycki/NurPhoto via Getty Images

NFT-токени почали масово використовуватися художниками та іншими митцями з метою монетизації своїх робіт. Покупець NFT-токена наділяється правом власності на продукт.

Як правило, NFT-токени створюються на основі стандартних криптовалютних блокчейнів, однак існують і секретні NFT, створені на базі Secret Network. Блокчейн Secret Network володіє високим рівнем захисту приватності, тобто сам продукт, а також інформація про транзакцію і власника токена не розкривається, на відміну від блокчейнів на базі криптовалют, в яких ці дані є публічними за замовчуванням.

Раніше Заборона розповідала про подробиці трагічної загибелі українки Галини Гатчінз на зйомках фільму Rust. 

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій