'
Читаєте зараз
В Україні розширили категорії для бустерної дози. Як отримати ревакцинацію

В Україні розширили категорії для бустерної дози. Як отримати ревакцинацію

Markiian Oliiarnyk
Вакцинація
  • Отримати третю дозу вакцини в Україні можуть люди віком від 18 років.
  • Перевагу для бустеру надаватимуть м-РНК вакцинам.
  • Отримати бустерну дозу можна в будь-якому пункті чи центрі вакцинації від COVID-19.

В Україні 4 січня дозволили робити бустерну дозу вакцини проти COVID-19 людям від 60 років через шість місяців після другого щеплення. А з 6 січня дозвіл розширили й на усіх повнолітніх громадян. Перевагу для третьої дози надаватимуть м-РНК вакцинам, але за її відсутності бустерне щеплення можна зробити й іншою вакциною, згідно з дозволеними в Україні схемами.

Заборона розповідає деталі отримання бустерного щеплення в Україні та за якими схемами його проводитимуть.


Бустерне щеплення доступне в Україні: деталі 

Громадяни України віком від 18 років можуть отримати бустерне щеплення, незалежно від того, якою вакциною вони щепилися раніше, повідомила пресслужба Міністерства охорони здоров’я України. 

Літні люди можуть отримати бустер щонайменше через шість місяців після введення другого щеплення, а також в оптимальний період від шести до дев’яти місяців. 

Для бустерної дози перевагу надаватимуть м-РНК-вакцинам — Moderna або Comirnaty/Pfizer. Вводити бустер будуть за такими схемами:

Читати більше новин в Telegram
  • перші дві дози Moderna або Pfizer + бустер Moderna або Pfizer; 
  • перші дві дози AstraZeneca (Covishield, SKBio) + бустер Moderna або Pfizer;
  • перші дві дози CoronaVac + бустер Pfizer;
  • перші дві дози за змішаною схемою + бустер Moderna або Pfizer.

Якщо м-РНК вакцини будуть відсутні, бустерну дозу щеплення можна зробити іншою вакциною згідно з дозволеними схемами в Україні. Щоб отримати бустер, люди віком від 60 років можуть записатися на щеплення у будь-який центр чи пункт вакцинації від COVID-19. 

Що таке бустерна доза?

Бустерна доза — це додаткова доза вакцини від COVID-19, яка вводиться не менше ніж через шість місяців після первинного курсу з двох вакцин від коронавірусу. Бустер потрібний для підсилення ефективності вакцин, яка знижується з часом у всіх вакцинованих людей. Третя доза вакцини забезпечує сильніший і триваліший захист від COVID-19.

Бустерну дозу слід відрізняти від додаткової. Останню вводять для кращого захисту людей, які через стан свого здоров’я мають нижчу ефективність вакцин у порівнянні з іншими і додаткова доза для них є частиною основного курсу вакцинації. Люди, які мають проблеми з імунітетом, можуть зробити третє щеплення через 28 днів після основного курсу. 

З 13 грудня 2021 року МОЗ дозволило вводити додаткову дозу вакцини людям з ослабленим імунітетом. А з 22 грудня 2021 року бустерну дозу можуть отримати медики та співробітники будинків інтернатного типу.

Раніше Заборона розповідала детальніше про різницю між бустерною дозою та ревакцинацією і які вакцини доступні в Україні.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій