'
Читаєте зараз
В Україні спростять покупку наркотичних препаратів

В Україні спростять покупку наркотичних препаратів

Markiian Oliiarnyk
  • Пацієнтам на телефон надходитимуть повідомлення з номером е-рецепта, а також унікальним кодом, який треба озвучити в аптеці.
  • Лікарі, які не матимуть підключення до електронної системи охорони здоров’я, тимчасово матимуть право виписувати паперові рецепти.
  • Ключова мета є у спрощенні доступу пацієнтів до лікарських засобів, необхідних для лікування складних захворювань.

В українських аптеках з 1 листопада 2022 року почне працювати змінений порядок продажу наркотичних та психотропних лікарських засобів. Вони мають відпускатися виключно за електронними рецептами, але на час перехідного періоду будуть дозволені ще паперові бланки за формою №3.

Заборона розповідає про нові правила відпуску окремої категорії ліків в аптеках України.


Продаж психотропних засобів в аптеках з 1 листопада: пояснення МОЗ України

Впровадження е-рецептів на наркотичні та психотропні засоби з листопада 2022 року є другим етапом реформування продажу рецептурних препаратів відповідно до стандартів ЄС. Ключова мета такого кроку, як пояснюють у Міністерстві охорони здоров’я України, полягає у:

  • спрощенні доступу пацієнтів до лікарських засобів, необхідних для лікування складних захворювань;
  • посиленні контролю за обігом ліків, що містять наркотичні засоби та психотропні речовини.

«Наркотичні препарати за електронним рецептом – ще один крок у цифровізації медичної сфери. І цей крок спрямований першочергово на покращення доступу до ліків, які полегшують самопочуття пацієнтів зі складними захворюваннями. Також, як і е-рецепт на антибіотики, це є черговим етапом на шляху євроінтеграції України та забезпечення контрольованості відпуску рецептурних ліків», — заявила заступниця міністра охорони здоров’я України з цифрового розвитку Марія Карчевич.

Для продажу таких препаратів аптеки мають володіти відповідною ліцензією, а також бути зареєстрованими в електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ). На практиці пацієнту надходитиме SMS із номером рецепта та унікальним кодом погашення, які він має повідомити фармацевту в аптеці для отримання препаратів.

Читати більше новин в Telegram

Виписувати рецепти на наркотичні засоби можуть виключно фахові лікарі, утім для них передбачено окремий перехідний період, протягом якого допускається комбінування електронного та паперового варіантів. Це означає, що якщо медзакладу не вдається підключитися до ЕСОЗ, призначити препарати можна за допомогою рецептурного бланка форми № 3.

Раніше Заборона розповідала про скасування у березні-2022 всіх доплат за препарати інсуліну для пацієнтів із цукровим діабетом за державною програмою реімбурсації.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій