Читаєте зараз
В Україні військовим з пораненнями повернули доплати

В Україні військовим з пораненнями повернули доплати

Ilona Kivva
Автор:

Кабінет міністрів України вніс зміни до постанови щодо деяких виплат військовослужбовцям, поліцейським та їх сімʼям під час дії воєнного стану. Зокрема, встановили рівень додаткового грошового забезпечення для військових інструкторів, а також воїнів, які отримали поранення, повідомив представник уряду у ВРУ Тарас Мельничук.

Сам закон ухвалили ще наприкінці червня-2023, але Кабмін мав видати роз’яснення щодо сум і порядку нарахування виплат. Так, передбачено, що військовослужбовцям, які обіймають посади керівного та інструкторсько-викладацького складу у навчальних військових частинах (проводять підготовку захисників), до зарплати щомісяця додаватимуть від 15 000 до 30 000 гривень. Сума залежатиме від їх рівня кваліфікації та посади.

Воїни, які через поранення були виведені поза штат (вони у розпорядженні командира певної частини, але не на передовій), впродовж двох місяців з моменту зарахування платитимуть грошове забезпечення за останньою займаною посадою у повному обсязі. Тобто зарплату, але без урахування додаткової винагороди (так званих бойових). 

Після двох місяців до закінчення перебування у розпорядженні призначать щомісячний оклад за військовим званням плюс надбавка за вислугу років. Також платитимуть допнагороду — додаткова 20 100 грн/місяць. Зазначимо, що після скасування виплат у 30 000 грн для тиловиків поранені залишалися з мінімальними виплатами.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій