'
Читаєте зараз
В Україні з 25 січня з’явилися авто-фантоми. Що вони мають право робити

В Україні з 25 січня з’явилися авто-фантоми. Що вони мають право робити

Iryna Troian
Автор:
Фантоми
  • Автомобілі-фантоми виглядають як цивільні автівки.
  • Вони фіксуватимуть порушення правил дорожнього руху.
  • Так, за переданими фантомами даними виписуватимуть штрафи.

В Україні з січня 2022 року з’явилися поліцейські автомобілі-фантоми, які автоматично фіксують порушення правил дорожнього руху. Такі автомобілі не виглядають як машини копів, тож побачити їх і виправитись не вийде.

Заборона розповідає про авто-фантоми в Україні та про те, як працюватиме нова система сканування правопорушень на дорогах.


Автомобілі-фантоми в Україні: що про них відомо

25 січня 2022 року в Україні почали працювати автомобілі-фантоми, які будуть контролювати дотримання правил дорожнього руху на дорогах, повідомив перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції України Олексій Білошицький.

Автомобілі-фантоми Skoda Kodiaq будуть їздити без розпізнавальних знаків поліції і фіксувати ситуацію на дорозі.

«Ці авто оснащені системами контролю швидкості рухомих транспортних засобів, які надають змогу проводити вимірювання швидкості як під час руху самого фантому, так і коли фантом стоїть в певному місці. Після фіксації правопорушення відбувається зчитування та розпізнавання номерних знаків з подальшою перевіркою в базах даних», — розповів Білошицький.

Читати більше новин в Telegram

Після перевірки метадані із відповідною інформацією надсилаються до системи автоматичної фіксації, яка їх опрацьовує і автоматично формує штраф порушникам швидкісного режиму. До відповідальності може притягуватися власник авто або належний користувач.

Як фантоми будуть карати

Також в патрульній поліції повідомили, що правопорушення фіксуватимуть автоматично, тобто без зупинки транспортних засобів. Зупинка відбуватиметься лише у разі найнебезпечніших для учасників дорожнього руху порушень ПДР. Наприклад, якщо інспектори під час патрулювання на авто-фантомах побачать проїзд на червоне світло чи перетин суцільної подвійної лінії, то порушників будуть зупиняти та притягувати до відповідальності.Раніше Заборона розповідала про викриття масштабної схеми з викрадення людей в Одеській області за участі правоохоронців.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій