'
Читаєте зараз
Журналістів в Україні прирівняють до військових: проєкт у Раді

Журналістів в Україні прирівняють до військових: проєкт у Раді

Ilona Kivva
Автор:
Журналісти в Україні
  • До Верховної Ради внесено законопроєкт щодо надання журналістам статусу учасника бойових дій.
  • Він стосується тих, хто працює у зонах, де ведуться активні воєнні дії.
  • Пропонується надати правовий захист, пільги та фінансову допомогу на рівні з військовими.

Журналісти, що висвітлюють події у зонах активних боїв, можуть отримати статус учасника бойових дій. Відповідно їм нададуть право на пільги та пенсійне забезпечення на рівні з військовослужбовцями, а у разі загибелі — їхні сім’ї отримають фінансове забезпечення як родини військових.

Заборона розповідає деталі законопроєкту, співавторами якого є чотири парламентарії від монобільшості та одіозний Шуфрич.


Статус українських журналістів на війні: проєкт закону

У Верховній Раді України зареєстрували проєкт закону №7252 щодо визначення статусу журналістів та членів їх сімей, у зв’язку із військовою агресією Російської Федерації проти України. Ініціювали законопроєкт депутат Нестор Шуфрич (обраний від ОПЗЖ) та четверо народних обранців від партії «Слуга народу» (Сергій Швець, Тетяна Циба, Євгеній Брагар, Антон Швачко).

«З перших днів повномасштабного вторгнення російських окупаційних військ на територію України для багатьох журналістів їхня робота перетворилася на небезпечну професію, яка вимагає бути в центрі подій – поряд зі смертями, насильством, ризикуючи власним життям. Прийняття закону дозволить на законодавчому рівні прирівняти статус журналістів, які працюють у регіонах, де проводяться активні бойові дії, до військовослужбовців», — йдеться у пояснювальній записці.

Що пропонують:

Читати більше новин в Telegram
  • журналістам, які здійснювали професійну діяльність у зоні активних бойових дій, надати статус учасників бойових дій;
  • у разі смерті журналіста, яка настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва, одержаних під час здійснення ним професійної діяльності у зонах активних бойових дій, прирівняти за статусом до військовослужбовця, який загинув під час служби;
  • членам сімей таких журналістів надати соціальні гарантії та права, передбачені для членів сім’ї загиблих військовослужбовців;
  • журналістам, які отримали поранення, контузії, каліцтва під час професійної діяльності у регіонах, де проводились активні бойові дії, забезпечити пенсіями на рівні з військовослужбовцями (у разі їх смерті — сім’ї забезпечити пенсіями на рівні з сім’ями загиблих військовослужбовців);
  • надати журналістам, що працювали у зоні активних бойових дій, право на дострокову пенсію (після досягнення чоловіками 55 років, жінками — 50 років та за наявності страхового стажу не менше 25 років у чоловіків і не менше 20 років у жінок).

Раніше Заборона розповідала про ухвалений ВРУ закон щодо надання статусу учасника бойових дій добровольцям ТрО та що це передбачає.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій