'
Читаєте зараз
В Україні здійснили прорив у лікуванні раку у дітей. Про що йдеться

В Україні здійснили прорив у лікуванні раку у дітей. Про що йдеться

Markiian Oliiarnyk
  • Львівські медики вперше провели забір стовбурових клітин не у дорослого, а у дитини.
  • Отриманий матеріал потрібний для трансплантації кісткового мозку 4-річному хлопчику, що страждає від нейробластоми.
  • Забір здійснюється за допомогою спеціального сепаратора, через який проганяється кров пацієнта і відбираються необхідні типи клітин.

У Львові медики зробили важливий крок для швидшого та ефективнішого лікування онкологічних захворювань серед дітей. Їм вдалося успішно провести забір стовбурових клітин у 4-річного хлопчика, що страждає від раку нервової системи. Вони мають допомогти йому швидше одужати після високодозованої хімієтерапії та полегшити операцію з трансплантації кісткового мозку.

Заборона розповідає про успіхи львівських медиків у боротьбі з дитячою онкологією.


Забір стовбурових клітин у дитини: досягнення медиків зі Львова 

26 травня 2022 року лікарі Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру (ЗУСДМЦ), що у Львові, вперше в Україні успішно добули стовбурові клітини у дитини. Раніше таку надскладну процедуру проводили лише з дорослими.

«Ці клітини мають допомогти 4-річному Максимку, якого лікують від нейробластоми [вид раку, який виникає з незрілих нервових клітин], після високодозованої хімієтерапії швидше одужати. Наш маленький герой зовсім не боявся, був слухняним та мужнім, тому процедура пройшла дуже вдало», — розповіли у медзакладі.

Попередньо хлопчика упродовж п’яти днів готували до процедури, стимулюючи його кров препаратами для отримання максимальної кількості клітин. Сам процес зайняв п’ять годин і складався з шести циклів. Кров Максимка проганяли через спеціальний сепаратор Amicus, який відбирав з неї стовбурові клітини і потім повертав її назад.

Читати більше новин в Telegram

Зазначається, що отриманий аферозний матеріал заморозили та помістили у спеціальне сховище з рідким азотом. Клітини зберігатимуться у кріобанку клініки при -196 °C до того часу, коли дитина буде готова до надскладної операції з трансплантації кісткового мозку.

«Ми — єдина на заході України дитяча клініка, яка має готову команду та сучасні можливості збирати стовбурові клітини для трансплантації кісткового мозку. І ми це успішно робимо, попри те, що триває війна», — розказав директор клініки дитячої онкології та трансплантації кісткового мозку  ЗУСДМЦ Роман Кізима.

Раніше Заборона розповідала про вакцину проти меланоми (рак шкіри), яку планує розробити американська фармацевтична компанія Moderna.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій