'
Читаєте зараз
В Україні змінили роботу аптек та лікарень під час війни

В Україні змінили роботу аптек та лікарень під час війни

Iryna Troian
Автор:
  • Міністерство охорони здоров’я України запровадило низку змін щодо роботи аптек та лікарень в умовах воєнного стану.
  • Приміром, студентам медичних та фармацевтичних спеціальностей дозволили працювати в аптеках через нестачу кадрів.
  • Громадян України направлятимуть на лікування за кордон у разі неможливості надання медичної допомоги.

Під час дії воєнного стану Міністерство охорони здоров’я України запровадило деякі зміни щодо роботи аптек і лікарень. Наприклад, студентів медичних закладів дозволили залучати до роботи в аптеках, в яких спостерігається нестача кадрів через евакуацію працівників. Також українські пацієнти зможуть отримати медичну допомогу у закордонних клініках, якщо такої можливості не буде в Україні.

Заборона розповідає про функціонування фармацевтичних закладів та лікарень в умовах війни Росії проти України.


Студентам дозволили працювати в аптеках України: які умови

В Україні на період дії воєнного стану студентам медичних вишів та коледжів надали юридичну можливість працювати в аптеках для своєчасної медичної та фармацевтичної допомоги населенню.

На які посади залучатимуть студентів:

  • асистент фармацевтів у фармацевтичних (аптечних) закладах: 

зможуть працювати випускники закладів вищої освіти за спеціальністю «Фармація, промислова фармація» галузі знань «Охорона здоров’я», які не були зараховані на навчання до інтернатури;

Читати більше новин в Telegram

студенти, які провчились в університеті 4-5 років очно, та 5-6 за заочною формою навчання також за спеціальністю «Фармація, промислова фармація»;

  • на посадах помічників фармацевтів зможуть працювати здобувачі вищої, фахової передвищої освіти за спеціальностями галузі знань «Охорона здоров’я»;

Також на роботу братимуть і фармацевтів, але студенти не зможуть працювати на цій посаді. До неї допускатимуть лише науково-педагогічних, наукових та навчально-допоміжних працівників, які працюють у закладах вищої освіти чи науковій установі. Аби влаштуватись фармацевтом, потрібно мати чинний сертифікат провізора-спеціаліста або посвідчення про присвоєння кваліфікаційної категорії за відповідною фармацевтичною спеціальністю.

Також шукають студентів медичних вишів та коледжів для роботи на аптечних складах лікарських засобів і товарів медичного призначення. А самі фармацевтичні заклади потребують послуг водіїв. Всі вакансії.

Лікування українців за кордоном

МОЗ України створило координаційну групу з  питань лікування українців у закордонних клініках на період дії воєнного стану для тих пацієнтів, кого зараз не можна лікувати вдома.

Медзаклади, які є базовими в організації направлення українських пацієнтів для лікування за кордоном:

  • для дітей: комунальне некомерційне підприємство Львівської обласної ради «Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр»;
  • для дорослих: комунальне некомерційне підприємство Львівської обласної ради «Львівська обласна клінічна лікарня» та комунальне некомерційне підприємство «Львівське територіальне медичне об’єднання «Багатопрофільна клінічна лікарня інтенсивних методів лікування та швидкої медичної допомоги».

Також Український центр охорони здоров’я опублікував список лікарів та лікарень, які можуть надати безкоштовну медичну допомогу українцям за кордоном. Серед країн, де можна отримати допомогу, Польща, Молдова, Литва, Румунія, Ізраїль, Чехія, Словаччина тощо. 

Раніше Заборона розповідала про роботу шкіл в Україні під час війни та про те, чи буде ЗНО і ДПА.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій