'
Читаєте зараз
В Україні знадобиться: інженери перетворили світло у Wi-Fi

В Україні знадобиться: інженери перетворили світло у Wi-Fi

Ilona Kivva
Автор:
  • DLS — це рідкокристалічні сегменти, схожі на скло, які можуть швидко змінювати поляризацію сонячних променів.
  • Проходячи через DLS, світло стає своєрідним маршрутизатором для Інтернету.
  • Звичайні роутери споживають від 5 до 20 Вт, а новітня система — один.

Установка ,що може перетворювати сонячне світло у Wi-Fi-роутер виглядає як звичайне скло та не вимагає підключення до електромережі. Вікна з такого скла можна буде встановлювати в офісах, щоб зменшити використання електрики, а у купі з іншими акумулюючими приладами, навіть повністю її замінити, наприклад, у періоди відключень світла.

Заборона розповідає про винахід, що створили у Науково-технологічному університеті короля Абдулли.


Розумне скло для Інтернету: що за розробка

Девайс створила команда вчених із Саудівської Аравії. Він працює за принципом бездротової передачі сигналів через мерехтливе світло, пише New Atlas.

У основі лежить технологія Dual-cell Liquid Crystal Shutters (DLS) — це такі рідкокристалічні затвори, які можуть швидко змінювати поляризацію сонячних променів. Це процес, під час якого електромагнітна хвиля, якою і є видиме світло, отримує конкретний напрямок руху. Поляризацію широко використовують у фотографії, наприклад, щоб відблиски Сонця на воді не засвічували знімок.

«Поворотні зміни полярності служать тій же меті, що й 1 і 0 у двійковому коді, і не сприймаються людським оком, хоча тести показали, що їх можна виявити та декодувати камерами смартфонів. Вже існують системи, які бездротово передають дані цим методом, але команда із Саудівської Аравії створила менш енергоємну альтернативу, яка може використовувати модульоване сонячне світло замість традиційного Wi-Fi», — пояснили у виданні.

Читати більше новин в Telegram

Фактично проходячи через DLS-скло, світло стає своєрідним маршрутизатором для Інтернету, тобто роутером, але у рази економнішим. Електрика для роботи системи все ж потрібна — 1 Вт. Для порівняння, звичайні Wi-Fi-роутери споживають від 5 до 20 Вт.

Двокомпонентні рідкокристалічні жалюзі (DLS) змінюють полярність сонячного світла, що проходить через них. Фото: Науково-технологічний університет імені короля Абдулли

Щоб забезпечити цю кількість енергії без використання традиційних джерел живлення, вчені приєднали до скла невелику сонячну панель.

Експерименти з прототипом показали, що установка може передавати дані зі швидкістю 16 кілобітів/секунду, але науковці запевняють, що готова система зможе передавати дані у гігабітах/секунду.

Такі smart-вікна можна буде встановлювати навіть у великих офісах, щоб повністю забезпечити роботу Інтернет-мережі абсолютно без споживання електрики. Звичайно, система працюватиме, лише вдень, але її можна буде використовувати для економії енергії протягом дня, коли якраз і припадають основні робочі години більшості людей.

Раніше Заборона розповідала про неочікуване відкриття американських дослідників. Вони вперше експериментально довели, що надмірне використання смартфонів, телевізорів та комп’ютерів може пришвидшувати старіння.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій