'
Читаєте зараз
В Україні знайшли рішення щодо тарифів на газ і тепло. Але це стане в 256 млрд гривень

В Україні знайшли рішення щодо тарифів на газ і тепло. Але це стане в 256 млрд гривень

Markiian Oliiarnyk
  • Верховна Рада проголосувала за мораторій на підвищення тарифів на газ.
  • Витрати внаслідок замороження цін фінансуватимуться з Держбюджету.
  • Мораторій обійдеться в майже 256 млрд гривень.

Тарифи за газопостачання для населення впродовж війни на території України не зростуть. До закінчення воєнного стану + 6 місяців після ціни на природний газ для споживачів будуть такими, як і до 24 лютого 2022 року. 

Заборона розповідає, як покриватимуться витрати внаслідок мораторію і хто з українців може не платити за газ.


В Україні заморозять комуналку на час війни

Верховна Рада 21 червня 2022 року в першому читанні ухвалила законопроєкт № 7427, яким пропонується запровадити мораторій на підвищення цін і тарифів на газ і тепло під час війни та півроку після її припинення.

«Тарифи на послуги з розподілу газу не підлягають збільшенню; тарифи на теплову енергію, на послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води для всіх категорій споживачів не підлягають збільшенню; ціна на природний газ для побутових споживачів не підлягає збільшенню від ціни, яка застосовувалася у відносинах між постачальником та побутовими споживачами станом на 24 лютого 2022 року», — зазначається у пояснювальній записці.

Окремим законопроєктом №7429 народні депутати збільшили видатки Спецфонду Держбюджету-2022 на 264.3 млрд гривень. Забезпечення цих видатків пропонується здійснити за рахунок:

Читати більше новин в Telegram
  • додаткових надходжень від сплати дивідендів, які нараховуються на акції «Нафтогазу», що належать державі (64.4 млрд грн);
  • додаткових надходжень від сплати авансового платежу з податку на прибуток при виплаті цих дивідендів (11.6 млрд грн);
  • надходжень донорської та іншої міжнародної допомоги, що надається з метою фінансування заходів, спрямованих на врегулювання відносин на ринку природного газу та у сфері теплопостачання у період воєнного стану та подальшого відновлення (188.3 млрд гривень).

Хто і чому може не платити за газ в Україні

Не платити за газ взагалі не вдасться. Але є два випадки, які дозволяють не сплачувати саме за доставку цього енергоресурсу: 

  • якщо внаслідок воєнних дій пошкодило інфраструктуру і облгази не можуть виконувати свої зобов’язання у частині забезпечення цілодобового доступу до газорозподільної системи;
  • якщо у споживача були пошкоджені об’єкт газоспоживання або його внутрішньобудинкову систему. 

Такі правила діють тільки на час, поки неполадка в системі повністю не усунена. Інформацію про пошкодження облгазам зазвичай надають аварійні та технічні служби. Проте, аби точно впевнитися, що аварія зафіксовано, варто самостійно звернутися до установи, яка відповідає за газопостачання і повідомити про пошкодження, написавши заяву. У ній необхідно вказати адресу дому, номер особового рахунку та додати документальне підтвердження руйнування будинку.

Тарифи 2022 року на розподіл газу по регіонах різняться. Джерело: консультаційний центр для населення «ГазПравда»

Раніше Заборона розповідала про пропозицію України компенсувати 17% російського газу Європі.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій