'
Читаєте зараз
Україна запропонувала компенсувати 17% російського газу Європі

Україна запропонувала компенсувати 17% російського газу Європі

Markiian Oliiarnyk
  • Київ готовий постачати більше електроенергії у Європу задля зменшення залежності континенту від енергоресурсів Росії.
  • Українська електроенергія може замінити близько 17% російського газу, що експортується до ЄС.
  • Партнери зможуть користуватися майже половиною потужностей підземних газових сховищ України для зберігання стратегічних запасів.

Україна пропонує європейським країнам скоротити обсяги експорту російського газу, компенсувавши його українською електроенергією. Потужностей вистачить, аби замінити близько 17% газових поставок з країни-агресора. Окрім того, Україна готова поділитися майже половиною своїх підземних сховищ для стратегічних та сезонних запасів.

Заборона розповідає про пропозицію Міненерго України.


Відмова від енергоресурсів РФ: пропозиція України

Українська делегація запропонувала Європейському Союзу скоротити експорт російського газу, компенсувавши його українською електроенергією, яка зараз є у надлишку. «Україна може допомогти європейським країнам позбавитись залежності від російських енергоносіїв завдяки експорту електроенергії. За нашими оцінками, електроенергія з України може замістити близько 17% російського газу, що експортується до ЄС», — заявив заступник міністра енергетики України Микола Колісник.

Також Київ готовий запропонувати Європі свої підземні сховища обсягом 31 млрд кубометрів. З цих потужностей близько половини можуть бути передані європейським компаніям для сезонних та стратегічних запасів газу. У рамках нової енергетичної стратегії REpowerEU Євросоюз має передбачити ефективні та чіткі рішення у трьох аспектах:

  • як замінити російську енергію;
  • як припинити російський контроль над енергетичними активами в Європі;
  • як гарантувати, що така ситуація більше не повториться.

«Російські нафта, газ і ядерне паливо — це зброя, яку Кремль використовує проти всього вільного світу. Відмова європейського бізнесу від російської енергії — це вже прагматичне комерційне рішення, адже Росія давно перестала бути надійним і передбачуваним партнером. Водночас для Європи незалежність від російських енергоресурсів — це в першу чергу питання безпеки», — наголосив заступник голови Міненергетики України.

Читати більше новин в Telegram

Раніше Заборона розповідала про те, як Росія припинила постачання газу до Польщі та Болгарії, а також про те, як у Європі відреагували на такий енергетичний шантаж Кремля.  

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій