Читаєте зараз
В Україну приїхали натівські «Їжаки»: чим особливі БМП

В Україну приїхали натівські «Їжаки»: чим особливі БМП

Ilona Kivva
Автор:
  • Турецькі бронемашини створювалися для роботи у районах підвищеної мінної небезпеки.
  • Скільки всього броньовиків отримають ЗСУ від країни-союзниці, невідомо, але вже підтверджено поставку 200 одиниць.
  • Разом з першою партією бронемашин прибуло додаткове обладнання для них, серед якого можуть бути і бойові установки.

В Україну прибули 50 турецьких броньованих автомобілів Kirpi («Їжаки»). Ця вкрай захищена техніка натівського стандарту призначена для перевезення військових і набагато місткіша за більшість бронетранспортерів. 

Заборона розповідає про турецькі БМП.

Бронетранспортери Kirpi для ЗСУ: деталі поставки

Збройні сили України отримали від Туреччини 50 броньованих машин підтримки, повідомили в Оперативному угрупованні військ «Каховка». Техніка, за словами військових, вже відправилася на передову.

Скільки таких БМП в цілому отримає Україна, невідомо, але вже незабаром очікується друга партія, у яку увійдуть ще 150 бронеавтомобілів.

«Машини будуть використовуватися бригадами морської піхоти ЗСУ. В них буде інтегрована система дистанційного керування (RCSS). Після завершення обладнання машини будуть відправлені на схід. Загалом дві бригади будуть оснащені БМП», — пише турецьке видання Savunmasanayist.

Частина обладнання, яке встановлюватимуть на техніку, прибула разом з броньовиками, повідомив розслідувач з інтернет-проєкту OffbeatResearch Арслон Ксудосі.

БМП Кірпі: характеристики

Kirpi, або «Їжак»  — важкий бронетранспортер, основне призначення якого є переміщення військ. Турецька машина була розроблена відповідно до стандартів НАТО і потрапила на озброєння країни у 2014 році, пише Military Today.

Особливість БМП у посиленій броні, яка захищає від мін та саморобної вибухівки. Це вкрай важливо, адже Кірпі були створені для використання у районах, де існує мінна загроза. Автомобіль витримує вибухи, еквівалентні 8 кг тротилу. Корпус забезпечує захист від бронебійних снарядів калібру 7.62х51 мм і осколків артилерії боєприпасів. Деякі зі своїх «Їжаків» Туреччина також оснастила додатковою каркасною бронею для захисту від протитанкових гранатометів. 

У кабіні розміщені мінно-стійкі сидіння, які поглинають вибухову силу та тиск. Для додаткового захисту військових автомобіль обладнано системою автоматичного пожежогасіння. Стандартний БМП цього типу може вмістити до 13 чоловік особового складу, включно з водієм, кулеметником та командиром.

Основне озброєння — кулемет калібру 7.62 мм або 12.7 міліметрів. Kirpi має закрите місце для навідника на даху, яке може обертатися на 360 градусів. Додатково можна встановити бойовий модуль з ракетами чи іншими снарядами, який перетворює бронетранспортер у серйозну бойову техніку. Також для військ передбачені численні вогневі порти.

Оскільки Україна отримала БМП разом з додатковим обладнанням, ймовірно, що це бойові модулі від турецької компанії Aselsan, які фактично були створені спеціально під бронетранспортери. Це обладнання по суті є ракетною мініустановкою.

Раніше Заборона розповідала про особливості бронетранспортерів M113, які Міністерство оборони Іспанії безплатно збирається передати Україні замість танків Leopard 2.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій

Нагору