'
Читаєте зараз
В Україну приїхали натівські «Їжаки»: чим особливі БМП

В Україну приїхали натівські «Їжаки»: чим особливі БМП

Ilona Kivva
Автор:
  • Турецькі бронемашини створювалися для роботи у районах підвищеної мінної небезпеки.
  • Скільки всього броньовиків отримають ЗСУ від країни-союзниці, невідомо, але вже підтверджено поставку 200 одиниць.
  • Разом з першою партією бронемашин прибуло додаткове обладнання для них, серед якого можуть бути і бойові установки.

В Україну прибули 50 турецьких броньованих автомобілів Kirpi («Їжаки»). Ця вкрай захищена техніка натівського стандарту призначена для перевезення військових і набагато місткіша за більшість бронетранспортерів. 

Заборона розповідає про турецькі БМП.

Бронетранспортери Kirpi для ЗСУ: деталі поставки

Збройні сили України отримали від Туреччини 50 броньованих машин підтримки, повідомили в Оперативному угрупованні військ «Каховка». Техніка, за словами військових, вже відправилася на передову.

Скільки таких БМП в цілому отримає Україна, невідомо, але вже незабаром очікується друга партія, у яку увійдуть ще 150 бронеавтомобілів.

«Машини будуть використовуватися бригадами морської піхоти ЗСУ. В них буде інтегрована система дистанційного керування (RCSS). Після завершення обладнання машини будуть відправлені на схід. Загалом дві бригади будуть оснащені БМП», — пише турецьке видання Savunmasanayist.

Читати більше новин в Telegram

Частина обладнання, яке встановлюватимуть на техніку, прибула разом з броньовиками, повідомив розслідувач з інтернет-проєкту OffbeatResearch Арслон Ксудосі.

БМП Кірпі: характеристики

Kirpi, або «Їжак»  — важкий бронетранспортер, основне призначення якого є переміщення військ. Турецька машина була розроблена відповідно до стандартів НАТО і потрапила на озброєння країни у 2014 році, пише Military Today.

Особливість БМП у посиленій броні, яка захищає від мін та саморобної вибухівки. Це вкрай важливо, адже Кірпі були створені для використання у районах, де існує мінна загроза. Автомобіль витримує вибухи, еквівалентні 8 кг тротилу. Корпус забезпечує захист від бронебійних снарядів калібру 7.62х51 мм і осколків артилерії боєприпасів. Деякі зі своїх «Їжаків» Туреччина також оснастила додатковою каркасною бронею для захисту від протитанкових гранатометів. 

У кабіні розміщені мінно-стійкі сидіння, які поглинають вибухову силу та тиск. Для додаткового захисту військових автомобіль обладнано системою автоматичного пожежогасіння. Стандартний БМП цього типу може вмістити до 13 чоловік особового складу, включно з водієм, кулеметником та командиром.

Основне озброєння — кулемет калібру 7.62 мм або 12.7 міліметрів. Kirpi має закрите місце для навідника на даху, яке може обертатися на 360 градусів. Додатково можна встановити бойовий модуль з ракетами чи іншими снарядами, який перетворює бронетранспортер у серйозну бойову техніку. Також для військ передбачені численні вогневі порти.

Оскільки Україна отримала БМП разом з додатковим обладнанням, ймовірно, що це бойові модулі від турецької компанії Aselsan, які фактично були створені спеціально під бронетранспортери. Це обладнання по суті є ракетною мініустановкою.

Раніше Заборона розповідала про особливості бронетранспортерів M113, які Міністерство оборони Іспанії безплатно збирається передати Україні замість танків Leopard 2.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій