'
Читаєте зараз
В Україну завезли вакцини від ящуру. Хоча цього вірусу не існує вже 30 років

В Україну завезли вакцини від ящуру. Хоча цього вірусу не існує вже 30 років

Markiian Oliiarnyk
Вакцинація вівці
  • Колишнє керівництво Держспоживслужби імпортувало до України несертифіковані вакцини.
  • Оборудка з вакцинами від ящуру обійшлася Україні у 30 млн гривень.
  • Останній раз захворювання на ящур в Україні фіксували у 1988 році.

В Україні виявили партії незаконних ветеринарних вакцин. Як з’ясували правоохоронці, у 2019 році тодішнє керівництво Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів і захисту споживачів (Держспоживслужби) витрачало бюджетні кошти на закупівлю та імпорт вакцин від ящуру, якого в Україні немає.

Заборона розповідає, що робитимуть із несертифікованими вакцинами від ящуру та чому в Україні вони взагалі заборонені.


Схема з вакцинами в Держспоживслужбі

Колишнє керівництво Держспоживслужби викрили на розтраті бюджетних коштів при закупівлі ветеринарних вакцин.

Київська міська прокуратура уточнює, що у 2019 році посадовці Держспоживслужби спільно з представниками однієї з біофабрик закупали та завозили в Україну оптові партії несертифікованих вакцин від ящуру. До того ж ціни за вакцину ще й завищували, а завозили їх в Україну в обхід митних процедур для відповідних товарів.

«Придбана за державний кошт вакцина не була зареєстрована в Україні, відтак не могла бути використана та підлягає утилізації», — йдеться у повідомленні прокуратури.

Читати більше новин в Telegram

Несертифіковані вакцини від ящуру закупали коштом бюджету, що завдало державі збитків на близько 30 млн гривень. Про підозру за фактом службової недбалості оголосили вже колишньому голові тендерного комітету Держспоживслужби, щодо інших учасників схеми триває слідство.

Відсутній в Україні вірус ящуру

Ящур — вірус, що уражає велику і дрібну худобу, а також може передаватися від тварини людині. Останній випадок ящуру в Україні був зареєстрований ще у 1988 році. Вже у 1992 році Всесвітня організація захисту тварин (Міжнародне епізоотичне бюро, МЕБ) офіційно визнала Україну державою, територія якої вільна від ящуру і не потребує вакцинації. Цей статус у МЕБ Україна повинна підтверджувати щорічно, за що, власне, й відповідає Держпродспоживслужба.

Через статус вільної від ящуру країни в Україні заборонено використання і виробництво вакцин проти цього вірусу.

Раніше Заборона розповідала, як в Україні викрили три мережі із виробництва фальшивих сертифікатів про вакцинацію від COVID-19 та підроблених ПЛР-тестів.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій