'
Читаєте зараз
В ЄС зобов’яжуть Google та Meta вичищати таргетинг і пропаганду

В ЄС зобов’яжуть Google та Meta вичищати таргетинг і пропаганду

Markiian Oliiarnyk
Google, Facebook, Twitter
  • 23 квітня Європарламент погодив акт про цифрові послуги (він же DSA), який вводить нові правила контролю за контентом в країнах ЄС.
  • Нові правила модерації контенту в Євросоюзі набудуть чинності з 2024 року.
  • Техногіганти, як-от Google та Meta, будуть змушені оперативно підчищати нелегальний контент та боротися з дезінформацією на своїх платформах, аби не платити великі штрафи.

Держави-члени Європейського союзу погодили нові правила контролю за онлайн-контентом в акті про цифрові послуги (Dogital Services Act, DSA). Великі технологічні компанії зобов’язуються оперативно видаляти на своїх платформах нелегальний контент. Сюди, зокрема, віднесли таргетовану рекламу, орієнтовану на дітей, а також дезінформацію та пропагандистські наративи. У разі невиконання цих зобов’язань Єврокомісія обкладатиме порушників штрафом розміром до 6% від річного обігу.

Заборона розповідає подробиці щодо нових правил модерації контенту, які планують запровадити в Євросоюзі. 


Акт про цифрові послуги ЄС: що передбачає

23 квітня 2022 року Європейський парламент погодив з країнами-членами Євросоюзу законодавчий акт про цифрові послуги, або ж DSA (Digital Services Act).

Документ передбачає впровадження нових, більш жорстких правил модерації контенту в інтернеті на території ЄС. Згідно з ними, технологічні компанії, як-от Google і Meta, зобов’язуються швидко видаляти нелегальний контент та товари зі своїх платформ, а також пояснювати користувачам роботу алгоритмів та застосовувати суворі заходи до дезінформації.

«DSA оновить правила для всіх онлайн-сервісів у ЄС. Він дозволить забезпечити, щоб онлайн-середовище залишалося безпечним місцем [для користувачів], гарантуючи свободу вираження поглядів і можливості для цифрового бізнесу. Це реалізує принцип: що незаконно в офлайні має бути незаконним і в онлайні», — заявила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

Читати більше новин в Telegram

За порушення правил компаніям-надавачам цифрових послуг загрожуватиме штраф до 6% річного обороту, а повторні порушення можуть призвести до заборони ведення бізнесу в ЄС. Окрім того, компанії будуть змушені виплачувати щорічну комісію в розмірі до 0.05% річного доходу для покриття витрат на моніторинг дотримання норм DSA.

Найретельнішу перевірку проходитимуть компанії, які мають не менше 45 мільйонів користувачів в ЄС. Для компаній, якій мають меншу аудиторію, діятимуть певні послаблення. І це сподобалося далеко не усім законодавцям ЄС.

«Під тиском консерваторів було інтегровано правило винятків для середніх компаній, це помилка. Через велику кількість компаній, які підпадають під це визначення в цифровому секторі, виняток слугуватиме лазівкою», — цитує Reuters члена Європарламенту Мартіна Шірдевана.

Модерація контенту в країнах ЄС: вимоги DSA

Нові правила контролю за контентом в країнах Євросоюзу, зазначені в DSA, передбачають цілу низку зобов’язань для компаній, які не можна порушувати. Ось основні з них:

  • заборона таргетованої реклами на основі релігії, сексуальної орієнтації або етнічної приналежності;
  • заборона таргетованої реклами, орієнтованої на дітей та неповнолітніх у цілому;
  • заборона інтерфейсів користувача, які можуть ввести в оману або спонукати користувача до дії; 
  • відмова від переплати на послуги має бути такою ж простою, як і її оформлення;
  • рекомендаційні алгоритми онлайн-платформ мають бути прозорими;
  • хостинг-сервіси та онлайн-платформи повинні пояснювати видалення контенту та давати користувачам можливість оскаржити такі видалення;
  • онлайн-магазини повинні зберігати інформацію про продавців на платформі, щоб відстежувати осіб, які торгують незаконними послугами чи товарами;
  • платформи мають боротися з дезінформацією та пропагандою (становище виникло через вторгнення в Україну та російську пропаганду).

DSA узгоджений державами-членами ЄС, але текст потребує остаточного схвалення юристами. Нові правила контролю за контентом в ЄС набудуть чинності через 15 місяців після ухвалення акту або з 1 січня 2024 року.

Раніше Заборона розповідала про те, як Ілон Маск планує змінювати своє нове надбання — Twitter, а також що про цю багатомільярдну угоду думають деякі користувачі мережі.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій