'
Читаєте зараз
Вбивство Галини Гатчінз: Болдуїну можуть знову висунути обвинувачення

Вбивство Галини Гатчінз: Болдуїну можуть знову висунути обвинувачення

Ilona Kivva
Автор:
  • Українка загинула 21 жовтня 2021 року на знімальному майданчику фільму Rust. Також постраждав режисер Джоел Соуза.
  • У січні 2023 року Алеку Болдуїну висунули обвинувачення у ненавмисному вбивстві, але за кілька місяців до початку судового процесу їх зняли.
  • Одним із факторів стало те, що пістолет могли модифікувати. Була призначена додаткова експертиза.

Повторна експертиза показала, що револьвер, з якого було вбито Гатчінз, не модифікували. Це означає, що вистрелити пістолет міг тільки у результаті натискання пускового гачка. Це повністю перекреслює причину зняття з голлівудського актора обвинувачень і може призвести до повторного початку судового процесу щодо нього.

Заборона розповідає про нові докази у справі про стрілянину на знімальному майданчику фільму Rust.

Стрілянина на зйомках «Іржі»: експерти представили новий звіт

Судові експерти зі зброї зробили висновок, що револьвер Colt .45, з якого 21 жовтня 2021 року було здійснено смертельний постріл, не міг вистрелити самостійно. На пусковий гачок повинні були натиснути. Це суперечить заявам Алека Болдуїна про те, що він не натискав на нього, пише People, яке отримало доступ до звіту.

«Враховуючи випробування, висновки та спостереження, про які тут повідомляється, спусковий гачок потрібно було натиснути. Цей смертельний інцидент став наслідком того, що курок був вручну втягнутий назад, тобто у зведеному положенні, після чого в якийсь момент послідувало натискання спускового гачка [що спричинило постріл]», — йдеться у документі.

Також експерти спростували інформацію про нібито модифікацію пістолета. Внаслідок інциденту сходинка пускового гачка була серйозно пошкоджена, верхня частина та затвор були зламані. Однак навіть попри такі пошкодження було виявлено, що конструкція зброї повністю відповідала оригіналу.

Читати більше новин в Telegram

Повторну судову експертизу провели на замовлення штату Нью-Мексико у справі проти зброярки зі знімальної групи «Іржі» Ханни Гутьєррес-Рід. У Під час одного із судових засідань у її справі у серпні-2023 вона заявила, що не визнає своєї вини. Суд присяжних має винести їй вирок у грудні-2023.

Висновки нового звіту можуть призвести до повторного пред’явлення обвинувачень Болдуїну. Сам актор та його адвокати ситуацію поки не коментують.

Ханна Гутьєррес-Рід і Алек Болдуїн: обвинувачення

Голлівудському актору та режисеру висунули обвинувачення у ненавмисному вбивстві ще у січні 2023 року. Йому загрожувало до 18 місяців позбавлення волі та штраф у розмірі $5 000.

Судові засідання за участі присяжних мали розпочатися у травні 2023 року, але ще у січні з Болдуїна раптово зняли всі кримінальні обвинувачення. Були виявлені нові факти у справі, які потребували подальшого  розслідування. 

Саме тоді прокурори дізналися, що пістолет, використаний у стрілянині, міг бути модифікований новим спусковим гачком. Було заявлено, що це могло збільшити ймовірність осічки і призвести до нещасного випадку (це спростовує новий звіт).

Водночас аналогічні обвинувачення, які одночасно з Болдуїном були пред’явлені зброярці фільму Ханні Гутьєррес-Рід, залишилися чинними.

Смерть Гатчінз: що сталося

Трагедія сталася 21 жовтня 2021 року на знімальному майданчику в Нью-Мехіко. Актори проганяли сцену з фільму, у якій Болдуїн стріляє на камеру з револьвера. Реквізитна зброя мала бути заряджена холостими патронами, але вистрілила бойовими. 

У результаті поранення отримали операторка-постановниця Галина Гатчінз та режисер стрічки Джоел Соуза. Обох постраждалих доставили до лікарень: Соуза вижив, а от Гатчінз врятуватине вдалося.

Слідчі з’ясували, що пістолет Болдуїну видав помічник режисера Дейв Холлс, запевнивши актора, що той холодний, тобто заряджений холостими патронами. За перевірку револьвера відповідала зброярка Ханна Гутьєррес-Рід.

Родина операторки подала судовий позов проти актора, однак було досягнуто мирової угоди: домовилися про виплату грошової компенсації (сума не розголошується). Також було домовлено, що чоловік Галини Гатчінз — Меттью — стане виконавчим продюсером «Іржі» після відновлення знімального процесу (зйомки х його участю завершилися у травні-2023). Попри це Офіс шерифа Санта-Фе продовжив розслідування.

Раніше Заборона розповідала про кар’єру операторки Галину Гатчінз. Вона народилася в Україні, однак у 2010-х роках переїхала до Лос-Анджелеса, щоб працювати у сфері кінематографії.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій