Читаєте зараз
Вчені підрахували, коли іншопланетяни зможуть з нами зв’язатися

Вчені підрахували, коли іншопланетяни зможуть з нами зв’язатися

Markiian Oliiarnyk
  • Астрономи з Пекінського педагогічного університету намагалися розв’язати парадокс Фермі й дійшли цікавих висновків.
  • Вченим вдалося розробити два сценарії, за якими цивілізації в нашій галактиці зможуть вийти на зв’язок із землянами.
  • NASA пробувало (принаймні офіційно) виходити на контакт з позаземними цивілізаціями з 1974 року.

У галактиці Чумацький Шлях може бути 42 777 розумних цивілізацій. Одна з них зможе надіслати повідомлення на Землю через 2 000 років. Це, щоправда, за оптимістичним сценарієм.

Заборона розповідає подробиці дослідження китайських астрономів щодо розвитку життя на інших планетах галактики.


Контакт з інопланетними цивілізаціями: теорія вчених з Китаю

Астрономи з Пекінського педагогічного університету Веньцзе Сонг і Хе Гао намагалися знайти рішення парадокса Фермі. Він полягає в тому, що якщо в галактиці існує багато розумних цивілізацій, то чому ми досі не отримали від них жодного сигналу, пише Forbes.

Вчені використали гіпотезу під назвою Великий фільтр: позаземні цивілізації мають досягти необхідного рівня технологічного розвитку, щоб відправляти сигнали на інші планети і подорожувати між зірками. Для цього потрібно, щоб розумний вид пройшов значний період еволюції тривалістю щонайменше 3 000 000 років.

Сонг і Гао зробили підрахунки, базуючись на оптимістичній та песимістичній оцінках розвитку позаземного життя. Згідно з першим варіантом, достатнього розвитку, щоб зв’язатися з нами, можуть досягти лише 0.1% розумних видів нашої галактики. А це орієнтовно 42 777 цивілізацій. Якщо їх ндійсно стільки, то від однієї з них ми зможемо отримати сигнал приблизно через 2000 років.

Читати більше новин в Telegram

За песимістичною оцінкою, лише 0.001% позаземних цивілізацій можуть стати достатньо розвиненими для встановлення міжпланетного контакту. Тоді у нашій галактиці їх може бути всього 111 і перший контакт може бути лише 400 000 років.

«Мінімальне значення [0.001%], яке ми приймаємо, також може бути завищеним. Це означає, що кількість розумних цивілізацій, які досягли необхідного технічного рівня, може бути ще меншою. Відповідно, шанс отримати сигнал від позаземного розуму також дуже малий», — зазначають астрономи.

Контакт з позаземними цивілізаціями

Деякі вчені вважають, що єдиним повідомленням, яке Земля коли-небудь могла отримувати від потенційно позаземних цивілізацій, був сигнал «Вау» 1977 року. Його прийняв радіотелескоп Big Ear, штат Огайо. Він пролунав всього 72 секунд і більше ніколи не повторювався.

Роздрук сигналу «Вау», зафіксованого 15 серпня 1977 року. Фото: Ohio History Connectino

Астрономи досі не певні, чи це саме повідомлення від інопланетян, чи це якесь ехо з космосу, чи це просто неполадка зчитувального приладу. Утім, є припущення, що він міг бути надісланий з планети, яка обертається навколо дуже схожої на Сонце зірки під назвою 2MASS 19281982-2640123. Вона розташована за 1800 світлових років від нас, тобто сигнал міг йти до нас 1800 років. І якщо ми надішлемо туди наше повідомлення у відповідь, то воно також триватиме стільки ж часу і стільки ж знадобиться, щоб отримати фідбек.

NASA пробувало виходити на контакт з позаземними цивілізаціями у 1974 році. Було відправлено так зване повідомлення Аресібо у зоряне скупчення M13, яке знаходиться на відстані 25 000 світлових років від Землі. Утім певності щодо того, чи отримаємо ми від них відповідь, немає. 

«Якщо в M13 дійсно є розумна цивілізація, їхня здатність виявляти повідомлень має бути на 21 порядок вище, ніж наша. І навпаки, якщо вони передадуть подібний сигнал, нам потрібно покращити здатність виявлення у 21 раз, щоб його зрозуміти», — пишуть Веньцзе Сонг і Хе Гао.

Раніше Заборона розповідала про запуск найдорожчого в історії людства космічного телескопа James Webb, який має досліджувати так звані екзопланети, які розташовані в інших зоряних системах Чумацького шляху.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій