'
Читаєте зараз
Вчені придумали, як зупинити глобальне потепління: топ-3 методи

Вчені придумали, як зупинити глобальне потепління: топ-3 методи

Ilona Kivva
Автор:
  • У Білому домі розробили п’ятирічний план досліджень щодо дієвих способів охолодження планети.
  • Впорскування у стратосферу діоксиду сірки призведе до утворення дощів із сірчистої кислоти.
  • Пріоритетом для світу залишається скорочення викидів парникових газів в атмосферу.

Науковці дійшли до трьох ключових способів, які допоможуть зупинити глобальне потепління. Два з них полягають у розпиленні в атмосфері хімічних сполук, щоб менша кількість сонячного світла досягала Землі. Третій метод навпаки — полягає у вивільненні накопиченого планетою тепла.

Заборона розповідає про план сповільнення нагрівання Землі, запропонований у США.


Охолодження Землі: що вигадали науковці у США

Управління науково-технічної політики Білого дому запустило п’ятирічний план досліджень, які покликані знайти способи змінити кількість сонячного світла, що досягає Землі. Це допоможе сповільнити нагрівання планети, пише CNBC.

Так, було запропоновано три основні методи, які і будуть вивчати:

  • впорскування стратосферного аерозолю;
  • освітлення морських хмар;
  • розрідження перистих хмар.

Впорскування стратосферного аерозолю передбачає політ літака на висоту від 16 до 48 кілометрів від землі та розпилення дрібного туману, який висітиме у повітрі, відбиваючи частину сонячного випромінювання назад у космос.

Читати більше новин в Telegram

«Стратосфера спокійна, і речовини залишаються там надовго. Термін життя речовини там становить від шести місяців до двох років. Ін’єкція аерозолю в стратосферу миттєво знизить показники екстремальних температур. А також це майже негайно сповільнить екстремальні опади», — каже професор екологічного права в юридичній школі UCLA Едвард Парсон.

Одним із варіантів аерозолю є діоксид сірки, який має охолоджувальний ефект. Наприклад, виверження вулкана Пінатубо в 1991 році призвело до вкидів тисячі тонн діоксиду сірки в стратосферу. Це призвело до тимчасового зниження глобальної температури приблизно на 1 градус за Фаренгейтом.

Головна проблема полягає у тому, що діоксид сірки — токсична речовина, яка забруднює землю. Ба більше, при контакті з водою утворюється нестійка сірчиста кислота, яка опадатиме у вигляді дощу.

Освітлення морських хмар передбачає збільшення відбивної здатності повітряних скупчень, які знаходяться відносно близько до поверхні океану. Такого ефекту можна досягти, наприклад, за допомогою розпилення кристалів морської солі. Однак він триватиме лише від кількох годин до днів.

Розрідження перистих хмар передбачає розбиття хмар середнього рівня висотою 6-13 км над землею. Це дозволить теплу виходити з поверхні Землі. Технічно метод не є частиною сонячної геоінженерії, адже не передбачає відображення сонячного світла, однак може суттєво вплинути на температурні показники.

Відбиття сонячного світла не вирішить проблеми зміни клімату. Це лише додатковий метод, який дасть більше часу на скорочення викидів в атмосферу. «Ви не можете судити про те, що робить країна щодо зміни сонячної радіації, не дивлячись на те, що вона робить у сфері скорочення викидів, тому що пріоритетом є скорочення викидів. Модифікація сонячної радіації ніколи не буде вирішенням кліматичної кризи», — сказав виконавчий директор Ініціативи управління кліматом Карнегі Янош Пастор.

Раніше Заборона розповідала про вплив глобального потепління та інших катаклізмів на поширення захворювань. Науковці з’ясували, що клімат впливає на понад половину інфекційних хвороб.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій