Читаєте зараз
Вчені розгадали таємницю жіночого лібідо. Секрет — у розподілі обов’язків

Вчені розгадали таємницю жіночого лібідо. Секрет — у розподілі обов’язків

Markiian Oliiarnyk
  • У жінок, які з партнером виконують більш-менш однакову кількість домашньої роботи, сексуальне бажання є вищим, аніж у тих, хто має більше обов’язків.
  • Це свідчить про те, що низьке лібідо — це не внутрішня сексуальна проблема, яку потрібно лікувати, а така, що залежить від якості стосунків і потребує зусиль обох партнерів.
  • Головні фактори, що впливають на відносини між партнерами: робота, виховання дітей, домашні справи, тривалість.

Сексуальне бажання (лібідо) для жінок є радше особливою потребою у близькості, аніж просто мотивацією до сексу. На нього впливає чимало факторів, але найголовнішим з них, мабуть, є задоволеність стосунками. Зокрема та їхня частина, яка стосується справедливості та рівності між партнерами в усіх сферах життєдіяльності, а особливо у домашніх справах.

Заборона розповідає про дослідження таємниці жіночого лібідо.


Сексуальне бажання vs домашні справи: результати дослідження

Вчені з Технологічного університету Свінберна вирішили перевірити, як психологічне навантаження жінок, яке виникає внаслідок рутинної домашньої праці та виховання дітей, впливає на їхнє сексуальні бажання, пише ScienceAlert

У дослідженні взяло участь 299 австралійських жінок у віці від 18 до 39 років. Їм усім ставили запитання, які стосувалися лібідо та особистих стосунків з партнером. «Сексуальне бажання жінки описують як щось більше, ніж просто мотивацію до сексу. Це радше стан буття та потреба в близькості. Для нього особливо важливою є якість стосунків: незадоволеність у відносинах з партнером є основним фактором ризику зниження сексуального бажання у жінок, навіть більше, ніж фізіологічний вплив віку та менопаузи», — йдеться у дослідженні.

Тут варто розуміти, що сексуальне бажання буває двох типів: діадичне (яке залежить від динаміки стосунків, реакції партнера) та індивідуальне (залежить від особистих переживань, власного відчуття сексуальності). Для отримання більш визначених результатів вчені розділили жінок на три групи:

Читати більше новин в Telegram
  • група «рівної роботи» — коли жінка зі своїм партнером мають рівноправний розподіл обов’язків;
  • група «жіночої роботи» — коли жінка виконує більше домашньої роботи, ніж партнер;
  • група «роботи партнера» — коли у відносинах партнер жінки робить більший внесок у сімейний добробут.
Інфографіка: Genius Beauty

Низьке лібідо спостерігається у близько 50% жінок, однак вчені виявили, що у тих, хто задоволений своїми стосунками (з позиції справедливості та рівності між партнерами) воно є значно вищим, ніж у інших двох категорій. При цьому тут ідеться саме про діадичне бажання, а ось стосовно індивідуального, не все так однозначно.

«Ми виявили дещо цікаве, звернувши увагу на жіноче індивідуальне бажання. Хоча здається логічним, що нерівність у стосунках може вплинути на всі аспекти жіночої сексуальності, наші результати показали, що справедливість істотно не впливає на відчуття власної сексуальності. Це свідчить про те, що низьке лібідо — це не внутрішня сексуальна проблема, яку потрібно лікувати, а така, що потребує зусиль обох партнерів», — зазначили автори Саймон Базвелл та Єва Йогансен.

Так, у цьому відношенні вчені вивели критерії, які найбільше впливають на стосунки, а отже і на діадичне бажання. Це: робота, виховання дітей, домашні обов’язки, а також тривалість стосунків (у тривалих відносинах жінки із часом перебирають на себе більше обов’язків, ніж на їхньому початку, що впиває на сексуальне життя партнерів).

«Одностатеві пари мають більш рівноправні стосунки. Однак ми виявили той самий зв’язок між справедливістю та лібідо жінок в гомосексуальних стосунках, хоча у гетеросексуальних пар він набагато сильніший. Відчуття справедливості у стосунках є основоположним для задоволення та сексуального бажання всіх жінок», — підсумували вчені.

Раніше Заборона розповідала про скасування заборони на одностатевий секс у Сінгапурі, яка існувала у місті-державі ще з часів панування Британської імперії.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій