'
Читаєте зараз
Вчені відкрили диво-бік грибів з Walking Dead: вони здатні вилікувати чи не все

Вчені відкрили диво-бік грибів з Walking Dead: вони здатні вилікувати чи не все

Ilona Kivva
Автор:
  • Кордицепс — рід грибів, що поширюється і розвивається у тілі комах, повільно вбиваючи їх. 
  • Дослідники роками намагалися виростити міцелій в лабораторії, однак отримані результати суттєво відрізнялися від зразків з дикої природи. 
  • Кордицепін вже здатен знищувати COVID-19.

Команда науковців  Китаю та Єгипту вперше виростили у лабораторних умовах гриби вкрай рідкісного роду Cordyceps, які містять таку ж кількість кордицепіну, що й ті, що ростуть у дикій природі. Ця речовина теоретично може лікувати практично усі види вірусів та навіть рак. У кордицепсів є одна вкрай унікальна властивість, яка надихнула авторів Walking Dead, The Last of Us та інших подібних проєктів на створення зомбі-монстрів.

Заборона розповідає про відкриття науковців. 


Гриби Cordyceps навчилися вирощувати у лабораторії: навіщо це

Кордицепс — рід грибів, який об’єднує сотні видів. Міцелій відомий тим, що поширюється і розвивається у тілі комах, повільно вбиваючи їх. Під час цього процесу він фактично перетворює своїх господарів на зомбі, захоплюючи контроль над організмом та маніпулюючи рухами, щоб заразити інших комах, пише Forbes.

«Дослідження показують, що хімічна сполука кордицепін, що міститься в грибах, може мати багато переваг для здоров’я, включаючи потенційні противірусні та протиракові властивості. Однак рідкість цих грибів у дикій природі та труднощі з культивуванням ускладнюють виробництво та тестування», — пояснили у виданні.

Вчені роками намагалися виростити міцелій, використовуючи зерна коричневого рису. Однак за такої умови не виробляється достатня кількість необхідної для досліджень речовини. Команда науковців з Кореї та Єгипту провела низку експериментів з культивування. Але у якості носія вони використали не рослини, а їстівних комах, яких спори гриба найчастіше заражають у дикій природі.

Читати більше новин в Telegram

«Тести на борошняних черв’яках, цвіркунах і кониках показали, що Cordyceps, вирощений на їстівних комахах, містить приблизно в 100 разів більше кордицепіну порівняно з тими, що вирощеними на коричневому рисі. Хоча рівні речовини залежали від того, яку комаху споживали гриби, ми виявили, що ключовим фактором є жир, а не білок», — каже провідна авторка дослідження Мі Кьонг Лі.

Відкриття, за словами науковиці, стало справжнім проривом: він відкриває шлях до ґрунтовного дослідження впливу речовини на всі види вірусів, включаючи COVID-19, та навіть на рак. У перспективі це допоможе створити універсальні ліки від цих хвороб.

«Результати дослідження дозволять виробляти кордицепін більш ефективно та економно, хоча запасів комах ще недостатньо для масштабування виробництва до промислового рівня. Дослідження підтверджують його потенціал як терапії проти коронавірусу. Це повністю виправдовує необхідність доклінічних та клінічних випробувань, щоб оцінити речовину як новітнє комплексне лікування», — додала професор Мі Кьонг Лі.

Додамо, що унікальні властивості кордицепса підкорювати комах-носіїв, стала джерелом натхнення для створення зомбі-монстрів у ігровій франшизі The Last of Us, коміксах «Ходячі мерці» та низці інших зомбі-страшилок.

Раніше Заборона розповідала про розробку препарату від компанії BioNTech, що винайшла ковідний запобіжник. Так, технологія, яка використовується в вакцинах проти коронавірусу, буде використана у щепленні проти раку.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій