'
Читаєте зараз
Велика Британія заборонить одноразові вейпи: де ще таке є 

Велика Британія заборонить одноразові вейпи: де ще таке є 

Daniil Tsarevskyi
  • У Сполученому Королівстві 7.6% підлітків від 11 до 17 років регулярно чи час від часу курять одноразовий вейп.
  • Уряд вирішив повністю заборонити продаж таких електронних сигарет. Указ має набути чинності вже на початку 2025 року.
  • Вважається, що саме яскраві упакування привертають увагу неповнолітніх.

Велика Британія 2023 року вже заборонила продаж цигарок тим, хто народився після 1 січня 2009 року. Уряд планує створити «покоління без диму», тож тепер у країні незаконними зробили одноразові електронні сигарети. 

Заборона розповідає про заходи країни, спрямовані на скорочення курців серед дітей.

Обмеження на вейпи: чому Велика Британія заборонила

Сполучене Королівство заборонить продаж одноразових вейпів. 7.6% підлітків віком від 11 до 17 років у країні регулярно чи час від часу вживають їх, пише BBC.

У 2020 році цифра складала 4.1%, тож заходи мають на меті запобігти цьому збільшенню кількості курців серед неповнолітніх. Заборона діятиме по всій Великій Британії.

Новий документ має бути ухвалений до парламентських виборів, які мають відбутись 2024 року, а набути чинності на початку 2025 року. Як тільки будуть підтверджені терміни, роздрібні торговці матимуть 6 місяців на впровадження правил.

Читати більше новин в Telegram

«Діти не повинні вживати сигарети, ми не хочемо, щоб вони ставали залежними, ми все ще не розуміємо повного довгострокового впливу на здоров’я. При цьому важливо, щоб ми підтримували вейпи для дорослих курців, які хочуть кинути палити», — заявив Ріші Сунак.

В країні вже існує заборона на продаж багаторазових вейпів особам молодше 18 років. При цьому, вони не продаються у яскравому упакуванні. Вважається, що саме обгортка є рушійною силою, чому так багато підлітків палять вейп.

У 2023 році також заборонили продаж цигарок усім, хто народився 1 січня або після цієї дати. Новація має допомогти створити «покоління без диму».

Одноразки: в чому небезпека

Побутує думка, що вейпи менш шкідливі за сигарети, але вони існують недостатньо довго, щоб повноцінно оцінити довгостроковий вплив на організм. Пари, які вдихаються, можуть містити нікотин, який викликає звикання та інші речовини, які містяться у звичайних сигаретах.

Також пристрої вкрай шкідливі з точки зору екології. Вони також виготовляються з матеріалів, які складні в безпечній утилізації, наприклад, літієві батареї.

«Викурювання цілого поду еквівалентно приблизно 48-50 сигаретам. Вони містять два міліграми сольового нікотину, а це еквівалент 20 міліграмам звичайного. Нікотин у цих пристроях не тільки викликає звикання, він також піддає вас ризику розвитку захворювань ясен, сухості в роті, карієсу та ранньої втрати зубів. Крім того, вони також можуть викликати неприємний запах з рота. Тож намагайтеся уникати їх за будь-яку ціну», — заявляв доктор Онкар Мудхар.

Боротьба з курінням: де ще діє заборона

Найжорсткіше борються проти вейпів країни Азії. Наприклад у Таїланді за куріння електронок будь-де навіть туристам загрожує до 10 років за ґратами або штраф у розмірі близько $1 000.

Приклади інших азійських держав:

  • Сінгапур — не дозволяє ввозити вейпи в країну;
  • Бутан і Туркменістан — накладають штрафи за куріння і зберігання;
  • Катар — курцям загрожує до трьох місяці в’язниці або майже $2 500 штрафу;
  • Туреччина та Іран — куріння не заборонене, але продавати вейпи не можна;
  • Японія — ввела обмеження однією з перших у 2010 році. Під баном тільки нікотиновмісні е-сигарети;
  • Індія — з 2019 року заборонені продаж і виробництво;
  • Південна Корея — обкладає значними податками товари для вейпінгу.

На американських континентах вейпи повністю заборонені у Бразилії та Аргентині, включно з виробництвом навіть на імпорт. 

Європейські країни не такі суворі. Вейпи як нікотинові, так і безнікотинові, легальні та відкрито продаються в більшості з них.  Франція, Німеччина, Бельгія та Ірландія у 2023 році оголосили заборону на продаж. Заборони вже ввели  А от у Данії, Швеції, Норвегії та Фінляндії незаконною є реклама електронок. 

В Австралії також обіцяли ввести повну заборону, проте наразі вейпи можна купити тільки за рецептом. Не можна купити електронки взагалі у Новій Зеландії.

Раніше Заборона розповідала про скасування новою Зеландією революційного закону про куріння. Важке рішення уряд був вимушений прийняти, щоб знизити податки.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій