Читаєте зараз
Верховна Рада призначила чотирьох нових міністрів. Що вони обіцяють зробити

Верховна Рада призначила чотирьох нових міністрів. Що вони обіцяють зробити

Yevhen Koziarin
Верховна Рада України
 • Олексія Резнікова призначили міністром оборони України.
 • Ірина Верещук замість омріяного крісла в Міноборони отримала МінТОТ.
 • Павло Рябікін проміняв митницю на Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України.

4 листопада 2021 року Верховна Рада України призначила чотирьох нових міністрів. Таким чином в уряді Дениса Шмигаля з’явилися нові очільники Міністерства оборони, Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, Міністерства економіки та Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості України.

Заборона розповідає, хто увійшов до уряду Дениса Шмигаля і що вони пообіцяли зробити на нових посадах.


Олексій Резніков: міністр оборони України

Верховна Рада призначила Олексія Резнікова міністром оборони України. За це рішення проголосували 237 народних депутатів. Раніше Резніков був віцепрем’єром-міністром з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

Основними напрямками на своїй посаді Резніков відзначив: 

 • забезпечення синергії дій — Міноборони, Генштаб і профільний комітет парламенту мають діяти як єдиний організм, Міноборони має працювати з Мінстратегпромом, синергія з міжнародними партнерами, зокрема з НАТО;
 • зміна підходу до кадрової політики;
 • підвищення якості управління, повний аудит міністерства, увага до оборони закупівель.

«Сильна армія — один з найпотужніших дипломатичних аргументів у мирному процесі. Хочемо миру? Хочемо повернути Крим та окуповані території Донеччини і Луганщини? Треба підвищувати обороноздатність та стійкість країни», — підкреслив Резніков. 

Ірина Верещук: міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України

Верховна Рада призначила народну депутатку  від «Слуги народу» Ірину Верещук на посаду віцепрем’єра-міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України. Рішення підтримали 260 нардепів.

Верещук назвала основні пріоритети на посаді: 

 • мобілізація фінансових зусиль міжнародних партнерів для підтримки проєктів щодо Донбасу і Криму, створення фондів та двосторонні угоди;
 • гуманітарна складова — людиноцентричність;
 • інформаційна політика — мова повернення та мова допомоги;
 • створення українського національного центру з розбудови миру для збору інформації щодо фіксування порушення прав людини на окупованих територіях;
 • робота з молоддю з ОРДЛО і окупованого Криму.

«Мій головний пріоритет — це наша молодь. Я буду приділяти особливу увагу питанням освіти та працевлаштування молоді з тимчасово окупованих територій. Ми хочемо, щоб нова сторінка їхнього життя починалась з переїзду на підконтрольну Україні територію, де на них чекатимуть толерантні люди, якісна освіта, робота, іпотека та можливість створити сім’ю», — сказала Верещук.

Павло Рябікін: міністр з питань стратегічних галузей промисловості України

Парламент також проголосував за призначення Павла Рябікіна на посаді міністра з питань стратегічних галузей промисловості України. Це рішення підтримали 237 народних депутатів. Раніше Рябікін обіймав посаду голови Державної митної служби України.

Він під час виступу у парламенті заявив, що на посаді хоче забезпечити повне виконання державного оборонного замовлення та підтримку українського виробника.

«Ми маємо підвищити взаємодію, координацію і контроль державних замовників та виробників з метою повного та безумовного виконання державного оборонного замовлення. Пріоритетом для мене буде максимальне забезпечення державним замовленням саме вітчизняних виробників. Головне — якісне, сучасне, високотехнологічне озброєння та військова техніка для нашої армії», —  сказав Рябікін.

За його словами, Мінстратегпром має стати координатором процесу корпоратизації та реструктуризації підприємств оборонно-промислового комплексу. Також Рябікін наголосив на питанні розвитку співробітництва з іншими країнами щодо створення зброї та техніки.

«У співпраці з іноземними партнерами, ми можемо започаткувати програму із спільного виробництва високотехнологічної продукції. Підвищення експортного потенціалу оборонного комплексу – основний пріоритет міністерства», — заявив Рябікін. 

Юлія Свириденко: міністр економіки України

Юлію Свириденко призначено першим віцепрем’єр-міністром України – міністром економіки України. За це рішення проголосували 256 народних депутатів. Раніше Свириденко працювала заступницею глави Мінекономрозвитку, до призначення на посаду міністра – заступницею керівника Офісу президента.

Вона назвала два основних пріоритети на посаді.

«Перше — це запуск інституцій, які посилять економічну політику держави. Мова йде про запуск і роботу експортно-кредитного агентства, фонду прямих іноземних інвестицій, фонду покращення житлових умов, державне лізингове агенство, фонд мікроінвестицій для громадян, Друге — перегляд підходу до здійснення інвестицій. Ми маємо здійснювати продумані державні інвестиції, врахувавши їх ефект для економіки», —  сказала Свириденко.

Вона заявила про п’ять ключових економічних кластерів, де інвестиції у короткостроковий та довгостроковий період матимуть найбільший ефект для держави.

Перший кластер, за словами Свириденко, це — машинобудування. 

«У найближчі три роки в Україні може відновитися суднобудування. Йдеться про 20 нових суден щороку. До 2025 року ми можемо наростити оборот у галузі до 22 млрд грн та створити майже 50 тис. робочих місць. З 2022 року планується перезавантаження парку вантажних вагонів Укрзалізниці. Йдеться про 46 тис. вагонів, це створить ринок з оборотом понад 100 млрд грн у наступних 7 років», —  сказала Свириденко.

Вона повідомила, що другим кластером є енергетика. 

«Будемо впроваджувати масштабну програму термомодернізації. Йдеться про щонайменше 5000 багатоквартирних будинків щороку. Уже з наступного опалювального сезону громадяни платитимуть менше», —  пояснила міністерка.

Третім кластером є ІТ-сфера. Свириденко заявила про те, що держава має збільшити замовлення для оборонних та медичних IT-проєктів, промотувати ці компанії на державному рівні та мінімізувати  бюрократичний тиск на галузь.

«Четвертий — сільське господарство. Важливо знизити податкові ставки у сфері тваринництва, оптимізувати та модернізувати логістичні процеси. Також реалізовуватиметься програма по зрошенню земель. Наша задача — підвищити врожайність в два рази і збільшити експортну виручку з галузі на 5 млрд доларів», — додала міністерка.

Останнім кластером Свириденко назвала будівництво. За її словами, мета вийти на рівень будівництва до 1990 року: тобто будувати по 20 млн метрів квадратних житла на рік.

Раніше Заборона розповідала про нового очільника Міністерства внутрішніх справ України Дениса Монастирського.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій

Нагору