'
Читаєте зараз
Верховна Рада призначила чотирьох нових міністрів. Що вони обіцяють зробити

Верховна Рада призначила чотирьох нових міністрів. Що вони обіцяють зробити

Yevhen Koziarin
Верховна Рада України
  • Олексія Резнікова призначили міністром оборони України.
  • Ірина Верещук замість омріяного крісла в Міноборони отримала МінТОТ.
  • Павло Рябікін проміняв митницю на Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України.

4 листопада 2021 року Верховна Рада України призначила чотирьох нових міністрів. Таким чином в уряді Дениса Шмигаля з’явилися нові очільники Міністерства оборони, Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, Міністерства економіки та Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості України.

Заборона розповідає, хто увійшов до уряду Дениса Шмигаля і що вони пообіцяли зробити на нових посадах.


Олексій Резніков: міністр оборони України

Верховна Рада призначила Олексія Резнікова міністром оборони України. За це рішення проголосували 237 народних депутатів. Раніше Резніков був віцепрем’єром-міністром з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

Основними напрямками на своїй посаді Резніков відзначив: 

  • забезпечення синергії дій — Міноборони, Генштаб і профільний комітет парламенту мають діяти як єдиний організм, Міноборони має працювати з Мінстратегпромом, синергія з міжнародними партнерами, зокрема з НАТО;
  • зміна підходу до кадрової політики;
  • підвищення якості управління, повний аудит міністерства, увага до оборони закупівель.

«Сильна армія — один з найпотужніших дипломатичних аргументів у мирному процесі. Хочемо миру? Хочемо повернути Крим та окуповані території Донеччини і Луганщини? Треба підвищувати обороноздатність та стійкість країни», — підкреслив Резніков. 

Читати більше новин в Telegram

Ірина Верещук: міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України

Верховна Рада призначила народну депутатку  від «Слуги народу» Ірину Верещук на посаду віцепрем’єра-міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України. Рішення підтримали 260 нардепів.

Верещук назвала основні пріоритети на посаді: 

  • мобілізація фінансових зусиль міжнародних партнерів для підтримки проєктів щодо Донбасу і Криму, створення фондів та двосторонні угоди;
  • гуманітарна складова — людиноцентричність;
  • інформаційна політика — мова повернення та мова допомоги;
  • створення українського національного центру з розбудови миру для збору інформації щодо фіксування порушення прав людини на окупованих територіях;
  • робота з молоддю з ОРДЛО і окупованого Криму.

«Мій головний пріоритет — це наша молодь. Я буду приділяти особливу увагу питанням освіти та працевлаштування молоді з тимчасово окупованих територій. Ми хочемо, щоб нова сторінка їхнього життя починалась з переїзду на підконтрольну Україні територію, де на них чекатимуть толерантні люди, якісна освіта, робота, іпотека та можливість створити сім’ю», — сказала Верещук.

Павло Рябікін: міністр з питань стратегічних галузей промисловості України

Парламент також проголосував за призначення Павла Рябікіна на посаді міністра з питань стратегічних галузей промисловості України. Це рішення підтримали 237 народних депутатів. Раніше Рябікін обіймав посаду голови Державної митної служби України.

Він під час виступу у парламенті заявив, що на посаді хоче забезпечити повне виконання державного оборонного замовлення та підтримку українського виробника.

«Ми маємо підвищити взаємодію, координацію і контроль державних замовників та виробників з метою повного та безумовного виконання державного оборонного замовлення. Пріоритетом для мене буде максимальне забезпечення державним замовленням саме вітчизняних виробників. Головне — якісне, сучасне, високотехнологічне озброєння та військова техніка для нашої армії», —  сказав Рябікін.

За його словами, Мінстратегпром має стати координатором процесу корпоратизації та реструктуризації підприємств оборонно-промислового комплексу. Також Рябікін наголосив на питанні розвитку співробітництва з іншими країнами щодо створення зброї та техніки.

«У співпраці з іноземними партнерами, ми можемо започаткувати програму із спільного виробництва високотехнологічної продукції. Підвищення експортного потенціалу оборонного комплексу – основний пріоритет міністерства», — заявив Рябікін. 

Юлія Свириденко: міністр економіки України

Юлію Свириденко призначено першим віцепрем’єр-міністром України – міністром економіки України. За це рішення проголосували 256 народних депутатів. Раніше Свириденко працювала заступницею глави Мінекономрозвитку, до призначення на посаду міністра – заступницею керівника Офісу президента.

Вона назвала два основних пріоритети на посаді.

«Перше — це запуск інституцій, які посилять економічну політику держави. Мова йде про запуск і роботу експортно-кредитного агентства, фонду прямих іноземних інвестицій, фонду покращення житлових умов, державне лізингове агенство, фонд мікроінвестицій для громадян, Друге — перегляд підходу до здійснення інвестицій. Ми маємо здійснювати продумані державні інвестиції, врахувавши їх ефект для економіки», —  сказала Свириденко.

Вона заявила про п’ять ключових економічних кластерів, де інвестиції у короткостроковий та довгостроковий період матимуть найбільший ефект для держави.

Перший кластер, за словами Свириденко, це — машинобудування. 

«У найближчі три роки в Україні може відновитися суднобудування. Йдеться про 20 нових суден щороку. До 2025 року ми можемо наростити оборот у галузі до 22 млрд грн та створити майже 50 тис. робочих місць. З 2022 року планується перезавантаження парку вантажних вагонів Укрзалізниці. Йдеться про 46 тис. вагонів, це створить ринок з оборотом понад 100 млрд грн у наступних 7 років», —  сказала Свириденко.

Вона повідомила, що другим кластером є енергетика. 

«Будемо впроваджувати масштабну програму термомодернізації. Йдеться про щонайменше 5000 багатоквартирних будинків щороку. Уже з наступного опалювального сезону громадяни платитимуть менше», —  пояснила міністерка.

Третім кластером є ІТ-сфера. Свириденко заявила про те, що держава має збільшити замовлення для оборонних та медичних IT-проєктів, промотувати ці компанії на державному рівні та мінімізувати  бюрократичний тиск на галузь.

«Четвертий — сільське господарство. Важливо знизити податкові ставки у сфері тваринництва, оптимізувати та модернізувати логістичні процеси. Також реалізовуватиметься програма по зрошенню земель. Наша задача — підвищити врожайність в два рази і збільшити експортну виручку з галузі на 5 млрд доларів», — додала міністерка.

Останнім кластером Свириденко назвала будівництво. За її словами, мета вийти на рівень будівництва до 1990 року: тобто будувати по 20 млн метрів квадратних житла на рік.

Раніше Заборона розповідала про нового очільника Міністерства внутрішніх справ України Дениса Монастирського.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій