Читаєте зараз
Верховний суд США скасував рішення штату Колорадо: про що йдеться і на що це може вплинути

Верховний суд США скасував рішення штату Колорадо: про що йдеться і на що це може вплинути

Ilona Kivva
Автор:

Вищий суд Сполучених Штатів постановив, що 45-й президент Дональд Трамп має бути включений до виборчого бюлетеня в Колорадо. Таким чином відхилили 14-ту поправку, що містить так звану статтю повстанців, пише CNN.

Члени колегії одностайно погодилися з тим, що Трамп не може бути виключений з голосування в односторонньому порядку. Більшість заявила, що жоден штат не може виключити федерального чиновника з голосування, особливо президента, без попереднього ухвалення закону Конгресом.

Це перший випадок, коли Верховний суд оцінив дії Трампа під час штурму Капітолія 6 січня. Рішення ухвалили за день до Супервівторка, коли 16 штатів США проведуть конкурси номінантів. Аналітики називають це великою перемогою політика від республіканців. Рішення долає одну з головних для нього юридичних загроз, хоч і не впливає на чотири поточні кримінальні справи.

Наприкінці лютого 45-й президент США стверджував, що він має імунітет від усіх кримінальних звинувачень за дії, які нібито входили до його обов’язків очільника держави. Комісія апеляційного суду США відхилила ці аргументи, а більшість із суддів республіканців погодилась заслухати його у квітні 2024 року. 

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій