'
Читаєте зараз
Від Скабєєвої до вбивць з Бучі. Для ЗСУ створили особливу колоду карт з топзлочинцями РФ

Від Скабєєвої до вбивць з Бучі. Для ЗСУ створили особливу колоду карт з топзлочинцями РФ

Ilona Kivva
Автор:
Гральні карти
  • Українські військові отримають гральні карти із зображеннями вищого військового керівництва РФ та російських пропагандистів.
  • Вони створені для того, щоб українські захисники запам’ятовували обличчя ворогів України.
  • Схожу методику застосовували в армії США під час військової операції в Іраку, і вона виявилася ефективною.

Українські волонтери за підтримки командування Збройних сил України створили незвичайні колоди гральних карт. Перша містить зображення головних військових командувачів країни-агресора. У другій колоді на картах зображені головні пропагандисти Росії та колаборанти. Ці колоди створені не лише для розваги, а й мають практичну військову ціль.

Заборона розповідає про особливі колоди гральних карт з ворогами України.


Гральні карти для ЗСУ: навіщо вони потрібні

В Україні випустили спеціальні гральні карти з головними воєнними злочинцями Російської Федерації, а також з кремлівськими політиками й пропагандистами. Створенням колод займалися волонтери міжнародної розвідувальної спільноти InformNapalm за підтримки військового керівництва України, повідомив головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний.

«20 років тому, у 2002 році, Центральне командування армії США випустило список розшукуваних воєнних злочинців у вигляді  колоди карт, граючи в які військові США запам’ятовували свої цілі.

У 2022 році волонтери продовжили цю традицію. … карта рашизму буде неодмінно битою, як на полі бою, так і в інформаційній площині», — написав генерал Залужний у Фейсбуці.

Читати більше новин в Telegram
Гральні карти з зображенням головних військових злочинців РФ. Фото: Головнокомандувач ЗС України / CinC AF of Ukraine/Facebook

Перша колода призначена виключно для українських захисників та використовуватиметься для досягнення конкретної військової цілі — запам’ятовування ворога, пояснили в InformNapalm.   

На картах зображені російські офіцери, деякі генерали та полковники, зокрема і командир 64-ї окремої мотострілецької бригади Збройних сил РФ, яка скоювала воєнні злочини у Бучі.

Друга колода, за словами волонтерів організації, більш публічна і має на меті створити психологічний ефект. «Наприклад, в ній шістками вказані маріонеткові ватажки “ЛНР” та “ДНР” і інші колаборанти типу Анатолія Шарія, чирвовою десяткою став Ілля Кива, вольтом – Рамзан Кадиров, бубнова дама – Скабєєва, а чирвова – Соловйов», — кажуть волонтери.

Фото: informnapalm.org

Карти злочинців Іраку: досвід США

Гральні колоди, подібні до тих, що створили для ЗСУ, у 2003 році були видані американським солдатам під час військової операції міжнародної коаліції під проводом США та Великої Британії в Іраку, пише Daily Mail.

Картки були розроблені командою з п’яти офіцерів армійської розвідки Міністерства оборони США та сержантів, щоб допомогти військам ідентифікувати ворога.

На 52 картах були зазначені імена та інша інформація про прихильників уряду Саддама Хусейна. Більшість з людей, що фігурували у колоді, були ліквідовані або захоплені в полон. Піковим тузом був позначений сам іракський диктатор Хусейн, який був схоплений у 2003 році і страчений у грудні 2006 року. Хрестовим та чирвовим тузами були його сини, а бубновим — секретар Саддама на ім’я Абід Хамід Махмуд аль-Тікріті.

Колоди називали ідентифікаційними ігровими картками. Після завершення військової операції вони стали предметом полювання для колекціонерів. Вважається, що було надруковано лише близько 200 колод.

Раніше Заборона розповідала про звільнення Київської області від окупантів 2 квітня 2022 року та про звірства, що вчинила «друга армія у світі» проти мирних українців.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій