Читаєте зараз
Відступ чи пастка: аналітики пояснили, що означає передислокація росіян під Херсоном

Відступ чи пастка: аналітики пояснили, що означає передислокація росіян під Херсоном

Ilona Kivva
Автор:
  • Росіяни з кінця жовтня 2022 року активно перекидають війська і техніку ближче до окупованого Криму.
  • З будівлі Херсонської ОДА 3 листопада зняли російський прапор.
  • Обласний центр, ймовірно, готують до міських боїв.

Передислокація армії Росії під Херсоном може свідчити як про реальний відступ на фоні натиску Збройних сил України, так і про підготовку пастки для воїнів. В області продовжують діяти повітряно-десантні сили та морська піхота, які вважаються елітними підрозділами.

Заборона розповідає про дані ISW та розвідки Його Величності щодо ймовірної підступної тактики РФ.


Росіяни виводять війська з півночі Херсонської області

Частину армії РФ на фоні контрнаступу ЗСУ активно перекидають через річку Дніпро, яка розділяє область, з північного на південний берег, ближче до тимчасово окупованого Криму. Але виводять не всі підрозділи, повідомляють у Інституті вивчення війни (ISW).

Так, російські війська, ймовірно, закрили деякі блокпости неподалік від Херсону та відійшли на більш дальні рубежі. Крім того, за даними місцевих ЗМІ, з будівлі Херсонської обласної адміністрації зняли російський прапор, що може бути доказом відходу російських сил з міста.

Це підтверджують і представники окупантів на місцях. Так, Кирило Стремоусов 3 листопада 2022 року заявив, що російські війська швидше за все повністю відійдуть на лівий (південний) берег. 

Читати більше новин в Telegram

Водночас деякі російські елітні угрупування, такі як повітряно-десантні сили та морська піхота, продовжують діяти на правому (північному) березі. Також армія РФ створює оборонні позиції на північний захід від Херсона та перекидає туди додаткові мобілізовані сили. Це може свідчити, що попри заяви псевдовлади, росіяни можуть спробувати підготувати пастку для українських воїнів.

Поділ Херсонської області річкою Дніпро. Фото: скриншот Google Maps

«Хоча передислокація окупаційної влади може свідчити про те, що російські війська готуються покинути Херсон, це також говорить про ймовірність, що вони створюють умови для боїв у місті. Найкращим індикатором намірів Росії залишається дислокація російського ВДВ», — пояснили військові аналітики.

Нестикування у заявах і діях РФ підтверджують і дані британської розвідки. Російські генерали, за їхньою інформацією, почали застосовувати в Україні тактику відстрілу дезертирів, ймовірно, щоб до останнього тримати оборонні позиції на окупованих територіях.

«Через низький моральний дух і небажання воювати російські війська, ймовірно, почали розгортати загороджувальні війська або підрозділи блокування. Ці підрозділи погрожують розстріляти власних солдатів, які відступають», — кажуть британські військові розвідники.

Раніше Заборона розповідала про прогноз військових аналітиків щодо наступу ЗСУ у Херсонській області. У разі швидкого звільнення північної частини області, росіяни можуть залишитися без великою кількості військових потужностей.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій