Читаєте зараз
Війська РФ вийшли з Нагірного Карабаху: що вони взагалі там робили

Війська РФ вийшли з Нагірного Карабаху: що вони взагалі там робили

Ilona Kivva
Автор:

Так званий миротворчий контингент Росії 12 червня 2024 року остаточно вийшов з території Нагірного Карабаху. Війська дислокувалися на території з листопада 2020 року, повідомили у Міноборони Азербайджану.

Вивід військ розпочали ще в середині квітня. Тоді вони покинули територію храму Худаванг у Кельбаджарському районі та вийшли з бази в Ходжали. 

Російські «миротворці» перебували на території Карабаху згідно з умовами угоди між Вірменією, Росією та Азербайджаном про припинення Другої Карабаської війни. Премʼєр-міністр Вірменії Нікол Пашинян неодноразово заявляв, що російська миротворча місія не виконує своїх зобовʼязань.

Нагадаємо, що у результаті дводобового конфлікту влада невизнаної Нагірно-Карабаської Республіки 20 вересня 2023 року прийняла пропозицію припинити вогонь і капітулювала. 

Умови були такі:

  • виведення вірменських підрозділів, що залишилися, і військовослужбовців із зони розгортання російського миротворчого контингенту;
  • розформування та повне роззброєння військових «армії оборони Нагірного Карабаху»;
  • виведення важкої техніки та озброєнь з території Нагірного Карабаху метою їхньої якнайшвидшої утилізації;
  • питання «про реінтеграцію, забезпечення прав і безпеки вірмен Нагірного Карабаху, а також питання забезпечення життєдіяльності населення Нагірного Карабаху в рамках Конституції Азербайджану, згідно з досягнутою домовленістю обговорюватимуться на зустрічі між представниками місцевого вірменського населення та представниками центральної влади Азербайджанської Республіки, яка місті Євлах 21 вересня 2023 року та в ході наступних зустрічей»;
  • у Степанакерті (столиці НКР) визнали центральну владу Азербайджану;
  • Азербайджан має надати коридор для евакуації.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій