Читаєте зараз
Вірус собачого грипу адаптується під людей: що кажуть вчені 

Вірус собачого грипу адаптується під людей: що кажуть вчені 

Іван Скорина
  • Вперше цей вірус заразив собак приблизно у 2006 році. Це форма пташиного грипу, адаптована під ссавців. 
  • Масштабне дослідження показало, що хвороба може торкнутися і людей.
  • Більшість домашніх улюбленців одужують протягом 2-3 тижнів, однак іноді зараження може призвести навіть до смерті.

Причина поширення вірусу до людини може критися в зубах собак. Розповсюдження такого виду грипу несе загрозу виникнення нової пандемії як в окремих територіях, так і по всьому світу.

Заборона розповідає про симптоми та лікування цього захворювання.


Мутація віруса собачого грипу

Собачий грип адаптується під зараження людей, попереджають вчені. Вірус походить від типу пташиного грипу під назвою H3N2, який еволюціонував за останні роки, пише Independent

Попередні дослідження свідчили, що пташиний грип не може передаватись від людини до людини. Однак серед експертів завжди існували побоювання, що це може змінитися. Закріплення вірусу у одному з видів ссавців спричинило б його передачу між ними. Зокрема, і між людьми.

Фахівці з пташиного грипу з Китайського сільськогосподарського університету провели дослідження за участі понад 4000 собак і виявили, що тепер вірус краще розпізнає рецептори людських клітин і розмножується в них. Результати показали, що ікла можуть служити проміжними продуктами для адаптації вірусів пташиного грипу під людину. 

Читати більше новин в Telegram

Британські ж експерти заявили, що цей експеримент підкреслює роль домашніх псів як можливого нульового пацієнта для майбутнього спалаху нового грипу серед людей.

Собачий грип: симптоми та лікування

Ознаки хвороби спостерігаються не у всіх тварин. Її тяжкість може варіюватися від відсутності симптомів до важкої хвороби. Більшість тварин одужують протягом 2-3 тижнів, однак у деяких можуть розвинутися вторинні бактеріальні інфекції, які можуть призвести до пневмонії та навіть смерті. Відсоток смертей серед заражених особин невеликий, зазначає американська федеральна агенція Центри з контролю та профілактики захворювань.

Симптомами цього вірусу серед собак є: 

  • кашель,
  • нежить,
  • лихоманка,
  • млявість,
  • виділення з очей,
  • зниження апетиту. 

Лікування собачого грипу здебільшого полягає у догляді. Слід підтримувати водний баланс у тілі вашого домашнього улюбленця та створити для нього комфортні умови, щоб організм формував імунну відповідь на інфекцію. При більш тяжкій формі захворювання можна додати вітаміни для імунітету. Якщо є підозра на вторинну бактеріальну інфекцію, варто звернутись до ветеринара за призначенням антибіотиків.

Раніше Заборона розповідала про правила вивезення домашніх тварин за кордон. Потрібно оформити низку документів, це у середньому займає від одного до двох місяців.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій